אור אברמוב ושירה הנדורנר תורמות לחברה

16 חניכי יב' מתיכון מגידו קיבלו אות הוקרה על הצטיינותם בפרויקט מעורבות חברתית . דורון ארז ונעמה גרינברג, מובילים לאורך מספר שנים את התכנית בחטיבה העליונה, סימה מנט מנהלת התיכון בדבריה למצטיינים "זוהי תורת החינוך ,לדעת שמפה יוצאים בוגרים שהם אוהבי אדם".

22.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אור אברמוב ושירה הנדורנר תורמות לחברה

במגידו מוקירים  את המתנדבים המצטיינים במסגרת תכנית מעורבות חברתית, התכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" של משרד החינוך לתלמידים מכיתה י- יב' מכוונת לטפח בוגר ערכי, בעל תחושת ערך ומשמעות, בעל יכולת ניהול עצמי, המרגיש שייכות לקהילה, לחברה ולמדינה ואחריות כלפיהן, והמוכן ליטול חלק בעיצובן ובבנייתן.

תלמידי התיכון מחויבים בהיקף שעות שנתיות בהתנדבות : בכיתה י'- 30ש', ב יא'- 60ש' ויב'-30ש' .

המצטיינים  קיבלו את ההוקרה על פעילותם במגוון תחומים: התנדבות במד"א (ביקנעם עלית ובנצרת) , תנועות נוער בתפקידי ריכוז  והדרכה" השומר הצעיר" "הצופים"" כנפיים של קרמבו"  ,חברת הנעורים " רעות" וגם  עזרה ביישובים לתלמידים בתמיכה לימודית ,שעורי בית ועוד.

המתנדבים עברו  קורסי הכשרה מקצועיים, הפותחים בפניהם אופקים חדשים ומעניקים להם כלים להמשך החיים . גם  לבית הספר תפקיד חשוב  במסגרת תכנית כישורי חיים (חינוך חברתי ומעורבות חברתית) המעניקים   למתנדבים תמיכה וחיזוק רעיוני ומאפשרים  שיתוף רגשי ואוורור. לאורך הפעילות הענפה  לאורך תקופת ההתנדבות וההתנסות המתנדבים זוכים לפיתוח מיומנויות שילוו אותם כל החיים.

במפגש התכנסו התלמידים למפגש חגיגי ומסכם בו דנו בשולחנות עגולים ושיח פתוח על נושא ההתנדבות ונשמע משובם על התכנית  . חברו להם מנהלת התיכון סימה מנט, מובילי הפרויקט דורון ונעמה  ,מחנכי הכיתות ונציגי המועצה האזורית מגידו .

הקבוצה תרמה מספר טיפים לשיפור והשבחת התכנית לשנים הבאות כמו , הצע רחב ומגוון של מקומות נוספים להתנדבות  בקהילות היישובים של המועצה, שילוב התכנית כבר בכיתות החטיבה הצעירה מתוך מטרה שתמשך לאורך 6 שנות הלימוד ובכך יתקיים רצף ,חשיפה חווייתית  והכנה מוקדמת לקראת הבחירה והמחויבות  מכיתה י' והלך.

יובל קוצר- שהדריכה בתנועת הצופים "במהלך שנות התנדבותי במסגרת המעורבות החברתית פיתחתי מיומנויות רבות וחשובות מאוד שיעזרו לי בהמשך וביניהן: עמידה בזמנים, לקיחת אחריות, ליזום, לעמוד מול קהל, רגישות גבוהה, סבלנות ועבודה בצוות.. לדעתי כל אזרח במדינה צריך, בדרך כזו או אחרת, להתנדב בין אם במסגרת פרטית, או במסגרת ארגונית, בין אם באופן חד פעמיאו בדרך ארעית, ובוודאי במקום שההתנדבות נעשית בקביעות כדרך חיים, כל דרכי ההתנדבות הללו טובות וראויות.

אם ברצוננו להפוך את החברה שלנו לחברת מופת, של נתינה וערבות הדדית, כולנו צריכים לתרום, יש המון דרכים בהם ניתן לתרום ולעזור לאלו שזקוקים לכך ואני בטוחה שכל אחד ואחת מאיתנו מסוגל לתרום, אפילו במשהו קטן"

אלי בן יקר- רכזת הפרלמנט בחברת הנעורים "רעות" :"שיעורי חינוך חברתי פתחו לנו הזדמנות לשוחח על אקטואליה, ולהשמיע את דעתנו בנושאים מגוונים, שמכינים אותנו להיות אזרחי במדינה דמוקרטית. השיעורים אפשרו לפתח כיווני חשיבה רחבים יותר מהנושאים שנוגעים בנו אישית. אני מאמינה שטיפוח המנהיגות בגיל הנעורים תורם להתפתחותנו כבוגרים מעורבים."

" מה יותר גדול מלחנך אדם לאהוב אדם "  סימה מנט  מנהלת התיכון  בדבריה למצטיינים  " זוהי תורת החינוך ,לדעת שמפה יוצאים בוגרים שהם אוהבי אדם שיהיו רגישים לאחר ,לשונה ,זה לפתח סבלנות   לאהבת אדם . הנכם  16 מצטיינים ,  מייצגים התחלה של הדרך ,  שאיפתי והבטחתי שמשנה לשנה מספר המצטיינים יעלה ויעלה"

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים