אחוזי הרשמה גבוהים בכפרים לבית הספר של החופש הגדול

הצלחה גדולה לבית הספר של החופש הגדול, מתוך הרשויות שנדגמו, חורפיש שבה אחוז ההרשמה לגני ילדים 85% ולבתי הספר 80%, בכסרא סמיע ההרשמה לתכנית בגני הילדים 75% ובבתי ספר 85%, בישובים יאנוח גת הרישום לגני הילדים 85% ולבתי הספר 80%.

01.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אחוזי הרשמה גבוהים בכפרים לבית הספר של החופש הגדול

 

מעל ל-60% מהילדים ממשיכים בביה"ס של החופש הגדול; בחלק מהרשויות קרוב ל-80% מהילדים בגנים ימשיכו עד אוגוסט. הנתונים נאספו מן הרשויות המייצגות, בהן מתגוררת מרבית מאוכלוסיית ישראל

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "היענות התושבים ונתוני ההרשמה מעידים על האמון של הציבור בשלטון המקומי וברצון של הרוב לשמור על המסגרת והמשך שיגרה. לאחר מאמצים רבים מצד השלטון המקומי, השגנו פתרון כולל ונרחב שאומץ בקרב מרבית ציבור ההורים. הקיץ מתחיל כשההורים יכולים לעבוד בנחת. התוכנית יוצאת לדרך לאחר מאמצים רבים מצד צוותי החינוך ברשויות המקומיות ובמוסדות החינוך ותודתנו העמוקה להם. עבדנו יחד לילות כימים כדי להביא להורים את הפתרון הטוב ביותר, ואני שמח על כך שהוא נבחר ברוב מוחץ

מרכז השלטון המקומי חושף לראשונה את נתוני הרשמה שהגיעו מהרשויות המקומיות ברחבי הארץ המצביעים על נתוני הרשמה מרשימים לתוכנית בית הספר של הקיץ בייחוד בגילאי הגן שנוספו לתכנית רק השנה. התוכנית, שתתחיל לפעול מחר בגנים ובתי הספר הממלכתיים עד כיתות ד',  פועלת השנה באופן מורחב ועד לתאריך ה- 6.8.20. התכנית גובשה ע"י מרכז השלטון המקומי, משרד החינוך, משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה כדי לתת מענה להורים לאור מצב המשק במגפת הקורונה.

הנתונים העיקריים מלמדים נכון להיום ה- 30.6 :

בעיר תל אביב אחוז הנרשמים לגני הילדים עומד על 80% ובבתי הספר על 70% , בגבעתיים אחוז הנרשמים בגני הילדים עומד על 85% ואילו בבתי הספר עומד על -  76%, בחיפה ההרשמה לגני הילדים עומדת על 63% ואילו בבתי הספר 50%, בראשון לציון בני הילדים נרשמו 76% מהילדים ובבתי הספר 51%, ברמת השרון 85% מהילדים בגנים נרשמו לתכנית ו- 62% בבתי הספר, ברחובות ההרשמה לגני ילדים  66% ולבתי הספר 50%, ביישוב בכפר קרע גני ילדים  35% ובתי הספר 30%, ביישוב עג'ר אחוז ההרשמה לגני ילדים 95%   וביסודי  90%, בירוחם אחוז ההרשמה לגני ילדים עומד על 80% ובבתי ספר 75%, ביישוב חורפיש אחוז ההרשמה לגני ילדים 85% ולבתי הספר 80% בכסרא סמיע ההרשמה לתכנית בגני הילדים 75% ובבתי ספר 85%, ביישוב יאנוח גת הרישום לגני הילדים 85% ולבתי הספר 80%, בחצור הגלילית הרישום בבתי הספר ובגני הילדים עומד על 75%, בעיר דימונה הרישום לגני ילדים עומד על 85% ולבתי ספר 80%, בעיר מודיעין מכבים רעות הרישום לגנים עומד על 89% ובבתי הספר על 74%, בגני תקווה ההרשמה לגנים עומדת על 89% מהילדים ואילו בבתי הספר 76% נרשמו, בפתח תקוה ההרשמה לגני הילדים עומדת על 60% ובבתי ספר 70% , בכפר סבא גני הילדים עומדים על 88% הרשמה ובתי הספר 58% , בהרצליה בגנים נרשמו 86% מהילדים ואילו בבתי הספר כ= 87% בממוצע ואילו ברמת גן הרישום לגנים עומד על 72% ובתי ספר על 56%.

מהנתונים ניתן ללמוד על אחוזי הרשמה גבוהים בערים הגדולות בארץ בהם מתגוררים מרבית מתושבי ישראל, כאשר מרבית הנרשמים בגילאי הגן.

מתוך הרשויות שנדגמו מרבית הילדים בגילאי הגן נרשמו לתכנית. בנוסף, הודיע השלטון המקומי כי ההרשמה תהיה פתוחה עד מחר, ה1.7 בשעה 11:00.

 

תגובות

מומלצים