אין שביתה בתיכון דתי אלאשראק

משרד החינוך ורשת אורט הגיעו להסכם עם מועצת עוספיה וועד ההורים, לפיו בעוד שבועיים ימצא פתרון לשעות החסרות ללימוד בכתות נפרדות בנים ובנות, התלמידים של בית הספר יפתחו את שנת הלימודים כתוכנן, תגובת ועד הורים

01.09.2018 מאת: פורטל הכרמל
אין שביתה בתיכון דתי אלאשראק

תגובת ועד הורים של דתי אלאשאק, ואיל סקר, עיסמי עיסי, ענאן מלאק, יוסף מוסטפא, אמין חלבי, רביע נסראלדין, סלמאן מלאק ואחרים

"לאור התקדמות המגעים עם רשת אורט להחזרת שעות הלימוד שקוזזו ובהסתמך על הבטחת ראש הועצה וגיה כיוף, ומנכ"ל משרד החינוך אבוב, להקמת ועדה משותפת שתדון בסוגיה.

אנו נציגי ההורים מודיעים בזה על הקפאת המחאה, לתקופה בה נשקול את צעדינו ונעדכן את הציבור".

לדיווח הקודם

500 תלמידי אלאשראק ישארו בבית

ועד ההורים של בית ספר תיכון דתי אלאשראק בעוספיה, יחד עם ראש המועצה וגיה כיוף, במגעים אחרונים עם משרד החינוך ורשת אורט, להחזיר את השעות ולפתוח את שנת הלימודים כמתוכנן, מנהל המחוז "הסוגיה תיפתר עוד היום".

 

לחץ במערכת החינוך בעוספיה, משום שרשת אורט הודיעה שהיא מקצצת את השעות שיועדו להפרדת בנים ובנות, ועד ההורים שלא היה מוכן לקבל את הדברים, הודיע על השבתת הלימודים אם הדבר הזה יהיה.

הלחץ הזה הביא לגיוס כללי של ההורים, המועצה המקומית ואנשי הדת, שלהם יש השפעה רבה 

בשעות הללו ההתדיינות ממשיכה בין ראש המועצה וגיה כיוף, ועד ההורים ובמקביל עם משרד החינוך.

מנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר הראל סער, אמר לפורטל הכרמל "אנחנו מודעים לסוגיה ועושים הכל כדי ששנת הלימודים תיפתח בבית הספר הזה כמתוכנן".

וגיה כיוף: "התקופה תקופת בחירות מי שרוצה לעשות פוליטיקה על חשבון התלמידים אני לא ארשה לו, בית הספר נמצא עם כל האישורים הנדרשים ולא כל מי שיכתוב מכתב ויגיד דברים זה נכון, מי שנותן לפתוח בתי ספר זה משרד החינוך והוא נתן לפני חצי שנה לפתוח בית ספר לילדים האלה".

וגיה: "איפה רוצים שאני אשים את הילדים ברחוב? שיתביישו להם אותם אנשים שכותבים מכתבים כאלה נגד בתי ספר ודווקא אלאשראק".

"מנכ"ל משרד החינוך התקשר אלי ואמר כי משרד החינוך נתן 80 שעות ואורט נתן 20 שעות".

וגיה : "פוליטיקאי וראש מועצה צריך להימדד בשעת מצוקה, זו שעת המבחן שלי, אני לא מוכן ללכת על חבל דק בנושא החינוך, אני הודעתי לכולם, למנכ"ל משרד החינוך, מנכ"ל אורט, למנהל המחוז במשרד החינוך, שאני מגבה את בית הספר וועדי ההורים בנושא של אלאשראק".

וגיה: "אין לנו שום דבר אחר חוץ מהילדים ואנחנו צריכים לדאוג להם, לגבי שאר בתי הספר בעוספיה אני סגרתי את כל העניינים, יש לנו מערכת שמתפקדת טוב גם בשעת מצוקה".

פורטל הכרמל

בית ספר דתי אלאשראק עוספיה 2018

תגובות

1. עספאוי לפני 10 חודשים
להפחיד

מומלצים