אנס מנסור פעילות חינוכית לטובת התלמידים הדרוזים

ועדי ההורים השותפים העיקריים במערכת החינוך הם ההורים שרוצים את הטוב לילדיהם, אבל מה לעשות שבכל מני מקומות אם לא דורשים לא מקבלים, חבר ועד יישוביי עוספיה ראש הועד הדרוזי וחבר בהנהלת הועדים הארציים אנס מנסור בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על מצב החינוך הדרוזי בישראל.

06.11.2021 מאת: חסין חלבי
אנס מנסור פעילות חינוכית לטובת התלמידים הדרוזים

 

יש אוזן קשבת בועד המגזר הדרוזי

 

אנס מנסור תושב עוספיה, פעיל מזה הרבה שנים בועדי הישוב, אנס שותף מלא בהחלטות מערכת החינוך ומוביל קו לעזרה בשיתוף כל ועדי ההורים בישוב.

 

לפני שנתיים הועד הישובי הדרוזי התחבר לועד ההורים הארצי ומאז הם מובילים יחד עבודה משותפת לשיפור ולהשגת כמה שיותר לתלמידים בשני המגזרים היהודי והדרוזי.

 

בתקופה האחרונה הועד הארצי בישראל היה אורח ביחידת המשטרה 105, שם הם התעדכנו במצב של הרשת היום ומה שיכול להיות בעתיד ועד כמה חשוב שילדים ובני נוער יהיו חשופים למערכת שיכולה לסייע ולעזור בשעת צרה ובמקרים רבים מוקד 105 מנע מקרים אובדניים בקרב צעירים ותלמידים.

 

אנס אומר לנו:"זה שעות על גבי שעות של נתינה למען הילדים של כולנו, אנחנו מתוך הפעילות שלנו בועדי ההורים הדרוזים עשינו הכל לערב את הרשויות ואך ביצענו מחקר מקיף של הדברים הקשורים לכל ישוב וישוב, הקמנו ממשק ביחד אבל משום מה זה נותק, אני כאן לא רוצה להאשים איש בזה שלא הצלחנו בתקופה האחרונה, אחרי הקורונה אנחנו מתכוונים לחזור לפעילות וזה חשוב, שילוב בין כל הערוצים של הרשות, משרד החינוך וועדי הורים, זה יכול להניף גבוה".

 

 

אנס:"אנחנו בתקופה האחרונה התחלנו להוביל מאבק נגד ההעלאה של מחיר הצהרונים, מקווה שבקרוב נסביר את עצמנו בועדת זכויות הילד בכנסת".

 

אנס:"בשנים האחרונים יש חברי ועד הורים מלומדים ומבינים עניין, אנחנו לא מתעסקים בשיפוצים אנחנו רוצים להיות מעורבים ולא מתערבים, בשנה האחרונה יש עליה בחינוך הדרוזי, אבל כל עוד לא רואים את התוצאות באקדמיה אנחנו מבינים שיש בעיה, ועל זה אנחנו עובדים ומחפשים את הפתרונות".

 

אנס:"אותי לא מעניין מי נמצא ברשות המועצה, חובתי לדרוש למען הילדים שלנו בישוב, זה לא ימנע ממני להתווכח ולא משנה מי יושב שם במועצה".

 

אנס קורא להורים להגיע ולהיות מעורבים בבתי הספר "זה יכול לסייע ולעזור לשיפור התלמידים, לצערי ההורים לא כל כך שותפים ומבקרים בבתי הספר וזה מצער, אני רוצה שהם יגיעו ויהיו מעורבים".

 

אנס : "אני ועלאא קונטאר יו"ר יסודי א' בעוספיה, דובר פורום ההורים הדרוזים והצ'רקסים, ביקרנו באחרונה בירושלים במוקד 105, קיבלנו את הנתונים לגבי המגזר שלנו, אנחנו במצב לא טוב שצריך לתת עליו את הדעת ולהסביר לבני ובנות הנוער, חשיבות הדיווח למוקד המשטרה 105 למען בטחונם האישי".

 

 

אנס מנסור ועדי הורים עוספיה וארצי

תגובות

2. אימא לפני 20 ימים
בזכותכם יש לנו נחת
1. בחורה לפני 20 ימים
טוב שיש אנשים כמוכם אנס

מומלצים