אנשי משק וכלכלה ביובל למכון הטכנולוגי חולון

מי היה בוגר של HIT וגם יו"ר חבר הנאמנים שלו? מי אמר על מי שהוא עובד עירייה ולא אקדמיה?, מי פיצח את לימודי האקדמיה בקהילה האתיופית?, אנשי משק , כלכלה ותעשייה רבים השתתפו באירוע היובל ל- HIT מכון טכנולוגי חולון.

18.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אנשי משק וכלכלה ביובל למכון הטכנולוגי חולון

שמיל גולדברג פיני כהן אדוארד יעקובוב יפה זילברשץ מוטי ששון צילם טל קירשנבאום

 

את פני הבאים קיבלו נשיא המכון פרופ' אדוארד יעקובוב, יו"ר חבר הנאמנים פיני כהן, ופרופ' אדיר פרידור יו"ר הוועד המנהל.  גם ראש העיר חולון מוטי ששון נימנה החוגגים אירוע משמעותי זה בחיי העיר.

הערב נערך במעמד פרופ' יפה זילברשץ, יו"ר הועדה לתכנון ותיקצוב המועצה להשכלה גבוהה, שנשאה דברים ושיבחה את הישגי המכון. האירוע הסתיים בהופעה מרגשת של חנן בן ארי שגם סגר מעגל על הבמה כשהפתיע את כולם וסיפר שהופיע לפני תשע שנים באירוע בר מצווה של בנו של אחד המרצים שהופיעו בערב.

בערב הושקה תערוכת היובל- תערוכה ייחודית ומקיפה, הסוקרת את הישגי המכון בזירה הלאומית והבינלאומית ומציגה הישגים נבחרים ופורצי דרך של כל פקולטה, לצד תיאור הפעילות הנעשית בה לאורך השנים. אוצר: פרופ' חנן קמינסקי.

נשיא המכון פרופ' אדוארד יעקובוב סקר את פועלו של המכון בדגש על חדשנות, מולטידיסיפלינריות, בינלאומיות והובלת פרויקטים חברתיים. לא סתם ישבו באולם 15 נציגי שגרירויות, הוא גילה: "לבקשת משרד החוץ נארח כאן בעוד כשבועיים את נשיא ארמניה במסגרת ביקורו בישראל". עוד הוא סיפר כי למכון מספר שיא של  6000 תלמידים בלימודים מקוונים. הוא פנה ליפה זילברשץ והודה לה על תמיכת הות"ת במרכז החדשנות של המכון אשר נחנך לפני מספר חודשים, ולעירייה על פרויקט ההכשרה המשותף של בני נוער לקראת שירות צבאי טכנולוגי.

ראש העיר חולון מוטי ששון התבדח ואמר לנשיא – "תרומתך לעיר חולון גדולה ומשמעותית, אולי לא שמת לב אבל אתה בכלל עובד עירייה ולא של – HIT"

פרופ' יפה זילברשץ אמרה: "פעילות המכון מהווה את הבסיס הראשוני והבסיסי של העתיד והדבר מתכתב היטב עם מדיניותה של המדינה  להצמיח דור חדש בעל מקצוע בתחומי הייטק וטכנולוגיה. למעשה,  אתם נמצאים בנקודה שהמדינה סימנה". היא פרגנה למכון על מספרם יוצא הדופן של  86 יוצאי אתיופיה הלומדים בו: "משמעות הדבר -  1.9% המהווים יותר מאשר חלקם באוכלוסייה. אני רואה בכך הישג גדול והוכחה לכך שפיצחתם אתגר לאומי, יותר מהיעד ששמנו לעצמינו לעוד מספר שנים העומד על 1.7%"

יו"ר חבר הנאמנים של HIT ובוגר המכון פיני כהן סגר מעגל : "ממכון קטן להכשרת מהנדסים הפכנו ברבות הימים למוסד טכנולוגי בעל מוניטין ומעמד הפועל מתוך מגמה של  חדשנות, יצירתיות ומצוינות. אנו גאים על כך שיותר מ- 15,000  בוגרי ומוסמכי המכון נושאים את הידע והמיומנויות שרכשו כאן ומשפיעים באמצעותם על קידומה של המדינה בעידן של כלכלת הידע וטכנולוגיה מתפתחת".

בין הנוכחים: יגאל וציפי לנדאו, אסי ברטפלד ובת זוגו רוני פז פוזיילוב, תלמה בירו, הדסה פתאל  ובן הזוג מאיר אוזן ועוד.

 

תגובות

מומלצים