בית גאן קיבלה את פרס החינוך הישובי

מטה אשר ובית ג'אן קיבלו את פרס החינוך, הפרס ניתן כהוקרה על איכות ומצוינות, והוא פועל יוצא של השקעה מיוחדת בקידום מערכת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, במסגרת הזכייה בפרס, יוענק לכל אחת מהרשויות פרס כספי בסך 100 אלף שקלים, אשר יושקעו בפרויקט חינוכי ברשות.

27.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
בית גאן קיבלה את פרס החינוך הישובי

שר החינוך ומנכ"ל המשרד העניקו את פרס החינוך היישובי למטה אשר ולבית ג'אן שמובילות בקידום החינוך בתחומן

שר החינוך, נפתלי בנט: ״כוחה של מערכת החינוך הוא בשטח, במגע מול התלמידים וההורים. כל הורה מרגיש הכי טוב את החינוך בישראל דרך הילד שלו, וזוכי פרס החינוך היישובי עשו עבודה יוצאת מן הכלל כל אחד ביישובו. אני מצדיע להם. הם השקיעו מאמץ רב ובעיקר המון אהבה בחינוך של המשפחות שאותן הם מנהיגים, וזה נפלא. הקניית חינוך טוב ואיכותי לילדי ישראל היא הדבר החשוב ביותר לעתידה של המדינה שלנו. הפרס מוענק על ההצטיינות, על המצוינות ועל הזכות להיות שותפים מלאים בחינוך דור העתיד. הרשויות הזוכות, המנהלים וצוותי ההוראה משמשים דוגמא ומופת לכולנו ולשאר הערים בישראל, ואני מודה להם על כך״.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "חינוך לערכים, למנהיגות חברתית, לחדשנות וליזמות - הם מאבני היסוד של חינוך במאה ה-21. בזכות פועלם של אנשי חינוך מעולים ומצטיינים, ברשויות הזוכות בפרס החינוך היישובי, מערכת החינוך תמשיך להצעיד את בוגריה ואת המדינה לשגשוג ולצמיחה. אני מברך את בתי הספר על התרומה הנפלאה והעשירה שלהם למערכת, שמהווה סמן דרך למצוינות חינוכית".

מנהלת המחוז , ד"ר אורנה שמחון :"במערכת החינוך ב'מטה אשר' ( בראשותו של משה דווידוביץ') לומדים תלמידים יהודים, ערביים ובדואים.ביצועי המערכת מציגים מצויינות בהישגים, בערכים,בהצלחות ובחברתיות.

בית ג'אן היא רשות דרוזית שהישגיה בבגרות ובכל הקשור להצלחה ולמצויינות ערכית, לימודית וחברתית הם מהשורה הראשונה ומהטובים בישראל".

היום העניק שר החינוך את פרס החינוך היישובי ל- 6 הרשויות; אילת, בית ג'אן, מועצה אזורית מטה אשר, מועצה אזורית שורק, ערד, קריית ים על השקעתם היתרה בחינוך, ובביצוע תהליכים ייחודיים וחדשניים בתחום החינוך ביישובם. 

הפרס ניתן כהוקרה על איכות ומצוינות, והוא פועל יוצא של השקעה מיוחדת בקידום מערכת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.

במסגרת הזכייה בפרס, יוענק לכל אחת מהרשויות פרס כספי בסך 100 אלף שקלים, אשר יושקעו בפרויקט חינוכי ברשות מציין דובר המחוז, דויד גורלי

חברי ועדת פרס החינוך היישובי סיירו במהלך השנה במערכות החינוך השונות, ברחבי הארץ, והתרשמו מהעשייה החינוכית ומהתרומה הערכית-חינוכית של ראשי היישובים, בכל הארץ, ומהמנהיגות החינוכית.

חברי ועדת הפרס התרשמו שהרשויות הזוכות פועלות סביב לשעון לבניית תכניות חינוך חדשניות, בדגש על מעורבות אישית וחברתית, וטיפוח אקלים מיטבי. הרשויות מייצגות  מגוון רחב של יישובים, שהמשותף לכולם הוא החזון החינוכי לשנים הבאות.

להלן תבחיני הערכת הפעילות של הרשויות המקומיות:

אשכול ערכים ואקלים חינוכי 
• יוזמות ותכניות רשותיות לקידום מעורבות חברתית ואזרחית.
• קידום תפיסה הוליסטית ורצף חינוכי בין מגוון מסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות.
• טיפוח מעורבות הורים ושותפויות לקידום מערכת החינוך.

אשכול הכלה ומניעת נשירה 
• טיפוח אקלים מיטבי לחיזוק החוסן והצמיחה האישית ולקידום סובלנות והכלת   האחר. 
זאת, בהתייחס לאוכלוסיות מגוונות: עולים, ילדים ונוער בסיכון, טיפוח מחוננים, מצטיינים וחינוך מיוחד.

אשכול הצוות החינוכי
• חיזוק המנהיגות החינוכית ופיתוח ההון האנושי.
• קליטה מיטבית של מורים והתמדה.

אשכול למידה והישגים 
• קידום למידה, הוראה ודרכי הערכה, המותאמות למאה ה-21 ומובילה להישגים לימודיים, למימוש עצמי ולמצוינות. 
• ביצוע יוזמות רשותיות לקידום החינוך המדעי, הטכנולוגי והמקצועי. 
• קידום חינוך איכותי בקדם יסודי.
• שיעור הזכאים לתעודת בגרות.

 

תגובות

מומלצים