בית הספר של החופש הגדול במגידו

בחופש הגדול יפעלו במסגרות השונות, קייטנות יצירה ספורט אומנות ומדע, סדנאות של פעילות מגוונת לחינוך והעשרה לתלמידים, הגנים ומסגרות החינוך החברתי נכנסו לתוכנית של "בית הספר של החופש הגדול ויהנו גם הם מהתמורות של תכנית זו.

29.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בית הספר של החופש הגדול במגידו

צילום דוברות מגידו

 

מחלקת החינוך של מועצה  בהובלת עידית חסיד- מנהלת קייטנות רשותית  ,תחל כבר מהשבוע הקרוב את תכנית "בתי הספר של החופש הגדול", שתופעל בשבועות הראשונים של חופשת הקיץ, מה-1 ביולי ועד 6 באוגוסט. הפעילות תתקיים בימים א-ה, בין השעות 8.00- 13.00 בבית ספר "פלגים" בקיבוץ  הזורע .

הנושא המרכז שילווה את הפעילות  המגוונת  "מסע סובב עולם- כולנו בסירה אחת "שלל פעילויות יצירתיות, ספורטיביות, אומנותיות ועוד...

את בית הספר של החופש הגדול תרכז  ליאורה קטינא בעזרת צוות גדול ומקצועי של  מורים, סייעות, מדריכים ומפעילים . צפויים להגיע כ 200  תלמידים מיישובי המועצה ,שישתתפו בעלות של 360 ₪ בלבד לתלמיד הכולל: הדרכה, פעילויות, מגוונות אבטחה ,ביטוח והסעות .

בפעם הראשונה במרבית יישובי המועצה ( קיבוצים ומושבים) הגנים  ומסגרות החינוך החברתי נכנסו לתוכנית של "בית הספר של החופש הגדול וייהנו מהתמורות של תכנית זו.  

סייעות החינוך המיוחד  ימשיכו לתת מענה לתלמידים גם במהלך חופשת הקיץ במסגרות המותאמות.

עוד מתוכנן ,קייטנת מדע לכיתות ה-ו' שתימשך לאורך שבוע , וזאת במידה ויאושר מתווה הפעלה ממשרדי החינוך והבריאות .

לתלמידי כיתות ט'  מהמושבים , שעברו לאורך השנה הכשרה יתקיים סמינר מדצי"ם רשותי בהובלה של נאוה דוד- מרכזת מנהיגות .

מחלקת ילדים ונוער בהובלת ירדן מלכה , נערכה לפעילות ענפה ועשירה  בכל יישובי המועצה, עם פעילויות חוץ מועצתיות- בהתאם לנהלים ולהנחיות , מתחמי פעילויות של כיף והנאה בתחומי הרשות, סדנאות לבחירה ביישובים  .

 כן גם, מתוכננים  פסטיבלים :אמריקאי , קיץ רטוב. לונה פארק, טורניר כדורגל ועוד... לילדים ולנוער במהלך חודשים יולי ואוגוסט.

 תוכנית להב"ה (למען הנוער במגזר הכפרי) מציעה פעילויות וסדנאות ליישובים לבני נוער בנושא מניעת התנהגויות סיכון והעצמה. הסדנאות בנושאים שונים כגון: מניעה של אלכוהול, שימוש בסמים, אלימות פיזית וברשת, התמודדות עם חוסר ודאות ומצבי לחץ, חינוך למיניות בריאה וגיבוש של קבוצות.

 

תגובות

מומלצים