בנות לא מתגייסות לצה"ל אבל לא מוותרות על שירות לאומי

מתנדבות השירות הלאומי המנוסות קוראות לתלמידות להצטרף לשירות לאומי משמעותי, הצלחה ליריד הדיגיטלי, מעל 6000 תלמידות י"א וי"ב ובנות שירות שנה ראשונה התחברו ליריד, היום מעל 1000 בנות דרוזיות נמצאות בשירות הלאומי.

14.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בנות לא מתגייסות לצה"ל אבל לא מוותרות על שירות לאומי

צילום המשרד לשירות לאומי אזרחי

 

יריד ההתנדבות השנתי של רשות השירות הלאומי אזרחי התנהל השנה בכלים דיגיטליים ונחל הצלחה רבה. היריד, המיועד לתלמידי י"א י"ב הציג בפניהם עושר ומגוון של מסלולים ויעדי התנדבות מסורתיים וחדשניים כאחד, לצד הופעות של הזמרים יובל דיין, עקיבא ולהקת שלוה.

ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי אמר בסיכום היריד: "קיימנו השבוע יחד עם שותפינו הטובים במשרד החינוך ועם הגופים המוכרים בשירות הלאומי, את אחד האירועים המשמעותיים ביותר עבור הרשות לשירות לאומי-אזרחי ומתנדביה - יריד השירות הלאומי. אומר בזהירות המתבקשת, שלהערכתי הצלחנו במשימה וזאת בעיקר בזכות העשייה המשמעותית של כל בני ובנות השירות הלאומי, אשר עושים עבודת קודש מדי יום, עומדים בחזית ונמצאים בכל מקום שנדרש מהם להיות. עלו והצליחו".

היריד, שהוא פרי שיתוף פעולה בין הרשות לשירות לאומי-אזרחי, חמ"ד ומשרד החינוך- האגף לשירות הלאומי, נבנה ככפר וירטואלי עם כ-120 דוכנים, אולמות ומסכים, המציגים את העשייה המשמעותית של השירות הלאומי - אזרחי, שממשיך לפעול ביתר שאת גם בתקופת הקורונה המאתגרת. במסגרת היריד בנות שירות פעילות מציגות את העשייה שלהן.

בין היתר, הציגו קמה ושרה, בנות שירות לאומי-אזרחי המתנדבות בבית החולים שערי צדק, אשר הכיל בחלק גדול מהזמן את כמות חולי הקורונה הגדולה ביותר בארץ.

הן ספרו על המהות של התפקיד שלהן, להיות עם החולים, המטופלים והצוות הרפואי, להעניק עזרה וסעד לאנשים שנמצאים באחת השעות הכי קשות בחיים שלהן.

בתקופת הקורונה הן היו לפעמים גם ברגעים האחרונים של החיים, וחיברו את החולים למשפחות בשיחות מרחוק, על מנת שאלו לא יישארו בודדים. הצוות הרפואי גם הוא מביע את הערכתו לפועלן של הבנות ומעיד שבלעדיהן המצב היה נראה אחרת לגמרי.

הודיה, אליה ורעות הציגו את השירות הלאומי שלהן במרכז מנהיגות באריאל. לאור הקורונה המרכז סגור כעת וכחלק מהמהלך של הרשות למצוא תקנים חלופיים (תקני צל) למתנדבים ולמתנדבות שהשירות שלהם לא פעיל, הן הוסבו לתפקידי חינוך ועברו להתנדב בבתי ספר באריאל.

הן מספרות על ההתחלה החדשה והלא פשוטה שנכפתה עליהן, אך בהמשך התחברו מאוד לתלמידים והבינו את העשייה המשמועתית לא פחות שהן עושות במסגרת תפקידן החדש בבית הספר.

המחנכות בבתי הספר מספרות על התפקיד המיוחד של בינות שירות, בעלות ערוץ תקשורת ישיר, אישי וצעיר יותר תלמידים, שמאפשר להם להפתח בקלות יותר ולהביא להצלחה של התלמידים.

מיכל ואסתר, סיפרו על ההתנדבות בלב ליבה של המדינה, כנסת ישראל, ועל השליחות שלהן בבית המחוקקים. אסתר אחראית על סיורים בכנסת, ומקבלת את פני המבקרים,  היא משתפת על העשייה שלה והסקרנות לגלות עוד על העבודה הפרלמנטרית, והחשיבות שהיא מרגישה בלהיות 'הפנים של הכנסת'.

לצידה מיכל, אשר נמצאת כרגע לבד בארץ, כאשר הוריה גרים בארה"ב, והיא מלווה כ-23 עובדים פרלמנטריים בכנסת בנושאי משאבי אנוש, וכל יום בהתנדבות מבינה כמה שתפקידה משמעותי וחיוני.

בנוסף לסיפורי המתנדבים והמתנדבות, התלמידות והתלמידים אשר יתחברו לתוך הכפר הוירטואלי יוכלו לסייר בין הדוכנים השונים, כאשר בכל דוכן ישנו סרטון המסביר על הפעילות של בנות השירות באותו ארגון המפעיל שירות לאומי השתתפות בפאנלים של מידע וראיונות עם מובילי דעה מהתחום. וכך גם יתקיים מופע סיום חגייג של היריד ובו מיצגים מרהיבים, הופעות של להקת שלווה, יובל דיין ועקיבא.

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. יוסף עאמר לפני 3 חודשים
דעה
1. מישהו לפני 3 חודשים
באמת אין מה להתגאות

מומלצים