בני נוער מגוליס מקום שלישי בתחרות יזם השנה 2018 

קבוצות בני נוער מיותר מ60 יישובים מרחבי הארץ השתתפו בתחרות בה הוצגו יותר מ85 סטארט אפים שונים אשר מפתחים בני הנוער, חניכי עמותת יוניסטרים ממרכז היזמות בג'וליס זכו במקום השלישי.

07.08.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בני נוער מגוליס מקום שלישי בתחרות יזם השנה 2018 

צילום: דפנה גזית 

חניכי עמותת יוניסטרים ממרכז היזמות בג'וליס זכו במקום השלישי בתחרות "יזם השנה 2018" של העמותה

בני נוער, חניכי עמותת יוניסטרים ממרכז היזמות בג'וליס, פיתחו מכשיר המתריע בזמן דליפת גז. פיתוח הסטארט אפ המיוחד זיכה אותם במקום השלישי של השנה השנייה בתכנית, בתחרות "יזם השנה 2018" ע"ש טד ז"ל והדי אורדן ומשפחתם אשר נערכה ביום ד' האחרון בהיכל התרבות בת"א. 

בני נוער, חניכי עמותת יוניסטרים ממרכז היזמות בג'וליס הפועל בתמיכת USAID וסיטי ובשותפות עם AIG, יצרו מוצר פורץ דרך  בשם BALLOONS -  - מכשיר מחולק לשני חלקים אחד נמצא בבית והשני על בלון הגז. בזמן שיש דליפת גז המכשיר שולח התראה לחלק שנמצא בבית ומחליף את הצבע שלו לאדום ומצפצף. הפיתוח המרשים של בני הנוער זיכה אותם במקום השלישי של השנה השנייה בתכנית, בתחרות "יזם השנה 2018" ע"ש טד ז"ל והדי אורדן ומשפחתם אשר נערכה ביום ד' האחרון בהיכל התרבות בת"א, בנוכחות אלפי מבקרים בהם מאות אנשי עסקים מהארץ ומהעולם, נציגי ממשלה, אנשי תקשורת, דיפלומטים ושגרירים, אשר התרשמו מחברות הסטארט אפ של בני הנוער.

עוד זכו בני הנוער מג'וליס במקום הראשון בקטגוריית ה"אימפקט החברתי". בני הנוער פיתחו מיזם משותף עם מרכז היזמות של העמותה באקדמית נתניה. המיזם שפיתחו נקרא Embracelet  הוא צמיד ובו אייקונים עם צרכים בסיסיים, המיועד לילדים בעלי לקויות דיבור, שיוכלו להיעזר בו למטרת תקשורת. 

האירוע נערך במעמד שר הכלכלה אלי כהן, מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון, מייסד ויו"ר יוניסטרים היזם ואיש העסקים רוני צארום. התחרות נערכת בחסות: בנק הפועלים, הבנק הבינלאומי, קרן קלארידג, נובל אנרג'י, מילקי שטראוס,  החטיבה העסקית בנספרסו, אדידס, לאומי פרטנרס, דיסקונט חיתום, AIG ועוד. 

התחרות הינה אירוע השיא של העמותה החותם את סופה של שנת הפעילות. במסגרת האירוע, הוצגו למעלה מ-80 סטארט אפים שפותחו ע"י 2,000 בני הנוער המשתתפים בתכנית יוניסטרים, מ-60 יישובים ברחבי הארץ, מכל קשת המגזרים בישראל: יהודים נוצרים ומוסלמים, חילונים ודתיים, בדואים ודרוזים הפועלים יחדיו לאורך כל השנה והתמודדו על פרס הסטארט אפ העסקי המצטיין ופרס האימפקט החברתי – על היוזמות אשר הובילו למען הקהילה. חבר שופטים הכולל את בכירי הקהילה העסקית בחן את חברות הסטארט אפ של בני הנוער ואת היוזמות החברתיות ובחר את היזם העסקי והחברתי של השנה.

בת שבע משה, מנכ"לית יוניסטרים: "כל מי שנמצא כאן בערב התחרות מייצג את תמצית הטוב של החברה הישראלית. המונח הזה "יוניסטרים" על שלל חלקיו: החניכים המופלאים שלנו שעובדים ללא לאות, כדי לבנות לעצמם ולקהילה שלהם עתיד טוב יותר. בוגרי יוניסטרים הנהדרים שמוכיחים, כבר עכשיו, שהם הפכו למנהיגים שמייצגים את החזון של הארגון והקהילה העסקית שבוחרים שנה אחרי שנה, לקחת חלק בפעילות, לנסוע לכל חלקי הארץ, להעביר סדנאות לבני נוער, להיות מנטורים ולתת עצה- אתם זאת מדינת ישראל האמיתית. המילה הזאת יוניסטרים מסמלת עבורי רוחב לב, סובלנות ואמונה באחר. כל מי שהגיע לתחרות, יכל לשבת בבית ולהתלונן. אבל כל מי שיושב כאן עכשיו, בחר לפעול אחרת. בחר לא לדבר אלא לעשות, לקחת אחריות, להשקיע, לייצר שינוי, להנהיג ולהוביל אותנו לעתיד של צמיחה כלכלית וחברתית. כל מי שיושב כאן, בחר להיות כל מה שהארגון הזה מסמל, בחר להיות יוניסטרים". 

עמותת יוניסטרים פועלת בשותפות אסטרטגית עם הפדרציה היהודית של לוס אנג'לס, סיטי, ,USAID, JP Morgan ורשות החדשנות במטרה להוביל לשינוי חברתי באמצעות הכשרת בני נוער וצעירים ליזמות עסקית וחברתית. יוניסטרים הוקמה מתוך מטרה להעניק לנוער ולצעירים שגדלו בפריפריה החברתית והגאוגרפית את הכלים לקבוע את עתידם בעצמם, לפרוץ את המסגרת בה הם גדלים, להצליח ברמה האישית בעולם היזמות והעסקים ובמקביל להוביל מיזמים קהילתיים במטרה להשפיע על העיר בה הם גדלו. כל זאת לצד מפגש עם בני נוער מתרבויות ומגזרים שונים הקיימים במדינה ובכך להכשיר מנהיגות המקדמת דו קיום בארץ. את בני הנוער מלווים בהתנדבות מעל 4,000 אנשי עסקים המעבירים את הידע העסקי ממקור ראשון ומהווים עבורם מודל לחיקוי. יוניסטרים פועלת ב-60 יישובים ברחבי הארץ עם מעל ל-2,000 בני נוער מכלל המגזרים במדינת ישראל.

 

תגובות

מומלצים