בני נוער רק מילה טובה

תלמידי רשת "אורט ישראל" יוצאים בקמפיין לאומי הלוקח אחריות על השיח ברשת ומחוצה לה, ביום שיא שייערך ב-29 בינואר ברחבי הארץ בסימן מילים טובות ומפרגנות.

22.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
בני נוער רק מילה טובה

 

"יום המילה הטובה" החל כיוזמה של תלמידי בתי הספר התיכונים וחטיבות הביניים של רשת אורט ישראל  הלוקחים חלק בפרויקט "שומרי המסך" של "אורטוב" - המחלקה לערכים ולמעורבות חברתית של רשת אורט ישראל. היוזמה היא פועל יוצא של השתתפותם בפעילויות המפתחות מנהיגות ומודעות חברתית בניסיון ליצור שינוי תרבותי בשיח הישראלי במשך כל השנה, אולם הרלוונטיות שלו גוברת אף יותר בתקופת טרום הבחירות בעיצומה אנו נמצאים.

 

אירועי "יום המילה הטובה" יתקיימו בלמעלה מ-230 מוסדות הרשת המונה כמאה אלף תלמידים, ואף יצאו מגבולות בתיה"ס אל הקהילה, על מנת להגביר ככל האפשר את המודעות לצורך בשינוי תרבות השיח ותפיסת האחר. "יום המילה הטובה" יאפשר לחוות חוויה של קבלת מחמאה והתרוממות רוח שאין לה תחליף בקרב הורים, מורים, מנהלים, תלמידי יסודי ותיכון, קשישים, כוחות הביטחון, פגועי נפש, ניצולי שואה, עובדי הרשות המקומית ועוד, וישמש קרקע פורייה להתפתחות דפוסי התנהגות אלה למשך השנה כולה ובכלל.

מעתה ייקבע "יום המילה הטובה" כיום קבוע בשנה אשר יוקדש כולו לעידוד שיח מכבד, חיובי ואוהד בין כל גווניה של החברה הישראלית, ובו יופצו מסרים רלוונטיים של הוקרת והכרת הטוב, חיזוקים חיוביים, הכרת הטוב, אמירת תודה והעצמה, במטרה שיצטרפו אליו גופים וגורמים נוספים בחברה הישראלית.

על מנת למסד את הקמפיין ולהציב אותו במרכז הקונסנזוס הישראלי, תיערך ביום זה החתמה המונית של הציבור ושל מקבלי ההחלטות על "אמנת המילה הטובה" אשר נוסחה על ידי תלמידי "אורט ישראל", במטרה לקרוא למחויבות לשינוי המיוחל בשיח. עוד באותו יום, יקיימו עשרות אלפי תלמידי רשת אורט ישראל מגוון פעילויות בתוך ומחוץ לכתלי בית הספר. בין היתר תוקם סיירת דיגיטל של תלמידים אשר ינטרו שיח פוגעני ברשת ובטוקבקים כך שלהשמצה אחת יופצו עשרות מילים טובות אחרות במקום; עוד יארגנו התלמידים "ספיד-דייטינג" של מילים טובות, סדנת חוזקות, אוטובוס הפרגונים שיעבור ברחבי הארץ ויחלק מילים טובות לנותני שירות כולל גם בשפת הסימנים, ותלמידים ערוכים עם מילים טובות ישטפו את תחנות האוטובוס והרכבת במהלך היום.

פעילויות נוספות יפיצו את הבשורה באמצעות חלוקת מילים טובות במקום דו"חות חניה ברשויות נבחרות, קו-לילה שעובר בין קהלי עובדי הלילה עם זריקת מילה טובה, טיולים שנתיים שיוקדשו לנושא ויעצרו בתחנות שונות בארץ לחלוקת מילים טובות ופעילויות עצמאיות נוספות שיזמו התלמידים לאורך היום.

כל זאת מתוך הנחת יסוד לפיה שיח חיובי יכול וראוי שיהיה שיח "מדבק" ובאמצעות גישת "תעביר את זה הלאה" ניתן יהיה להרחיב את אזורי השיח החיוביים יותר.

מנכ"ל רשת "אורט ישראל" צביקה פלג: "אנו מאמינים כי בכוחם של  יותר מ-230 מוסדות הרשת, על כמאה אלף התלמידים הלומדים בה מדי יום, בנוסף להוריהם, מוריהם, מנהליהם, צוותי החינוך שלהם, להשפיע ולייצר פעילות חיובית שתוביל לתהליך משמעותי שישאיר את חותמו על החברה הישראלית. מספיק שכל תלמיד יבוא במגע עם עוד אדם אחד בקהילה, וכבר השגנו את המטרה. באמצעות מרכיב זה ופעילות חברתית נרחבת נוספת שאנו מקדמים ברשת, הוכחנו כבר כי הצטיינות במדעים וטכנולוגיה מהווה השלמה למעורבות קהילתית ואף תורמת לה".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים