בערד ימי שישי יוקדשו ללימודי העשרה על בסיס בחירה

יוזמה חדשה בערד, החל משנת הלימודים הבאה כל תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר ילמדו את נושאי הליבה בחמישה ימים בשבוע וביום שישי מהפיכה! התלמידים יהיו רשאים לבחור לימודי העשרה בין קורסים, מסלולי לימוד או במוסד חינוכי כלשהו ברחבי העיר.

19.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בערד ימי שישי יוקדשו ללימודי העשרה על בסיס בחירה

 

הראש כבר בשנה הבאה: בערד פיתחו מנגנון ייחודי וכבר משנת הלימודים הבאה, יהיו שינויים בארגון מערכת השעות, תוך מתן דגש על העצמת התלמיד והגדלת חופש הבחירה שלו. בימי שישי, במקום ללמוד את תכני הליבה, תלמידי בתי הספר היסודיים בערד יזכו לקורסי העשרה במגוון תחומים, קורסים המותאמים לתחומי הייחודיות של בתי הספר וקורסים רבים נוספים במרחב החינוכי העירוני . את הקורסים יבחרו תלמידי כיתות א' עד ו' אחת לחצי שנה, כאשר יוכלו לשנות את הבחירה בהתאם לאופי הפעילות שהם רוצים לצרוך.

 

קורסי ההעשרה הם חלק מתכנית חינוך אסטרטגית שפותחה בעיר, ועיקרה שלושה מרכזים:

1.    עקרון בחירה 2. הידברות (גישור) 3. יזמות.

עקרון הבחירה מתאפשר בזכות ביטול אזורי הרישום, פתיחתם ומתן אפשרות בחירה מבוקרת של בית הספר על בסיס הייחודיות שפיתח כל בית ספר. בית ספר לתקשורת, בית ספר לאמנות, בית ספר שמתמקד בלימודי חקר ותנועה, בית ספר לחינוך דמוקרטי ועוד. אל אפשרויות הבחירה של התלמידים בימי שישי מצטרפים לימודי מוסיקה בקונסרבטוריון, לימודי רובוטיקה וחוגים נוספים.

 

רחל לנצ'נר, מנהלת מחלקת החינוך בערד: "אנו מאמינים שמרחב חינוכי עירוני אחד, בו ייפגשו תלמידים מבתי ספר שונים מתוך בחירה ועניין, יעורר בקרבם סקרנות ומוטיבציה גבוהה ללמידה של תחומי ידע שונים" 

 

 

תגובות

מומלצים