בריאות זה משחק ילדים

החזון של איריס גרינשפון הוא לעצור את מחלת ההשמנה ואת מגפת הסוכרת בישראל, בשיטה שאיריס פיתחה בעצמה היא מוסיפה כפיות של טוב לחיים: ידע וטריקים מעולים שניתן להוסיף לחיים בתחום של הרגלי תזונה ופעילות גופנית במקום איומים והתניות.

14.05.2018 מאת: פורטל הכרמל
בריאות זה משחק ילדים

איריס גרינשפון, בת 47 מתל אביב. מאמנת לשינוי הרגלים לאורח חיים בריא בדגש על ילדים ומשפחה. בוגרת תואר שני בתקשורת ומדריכת כושר עם התמחות בילדים כבדי משקל .

כיום היא מרצה בגני ילדים, בתי ספר, צוותי חינוך ומשפחות כדי לעזור להם לסגל הרגלים נכונים לאורח חיים בריא, בשיטה שפיתחה בשם "בריאות בכפיות קטנות".

בשיטה שאיריס פיתחה בעצמה היא מוסיפה כפיות של טוב לחיים: ידע וטריקים מעולים במקום איומים והתניות. איריס מלמדת איזה "כפיות" ניתן להוסיף לחיים בתחום של הרגלי תזונה, פעילות גופנית ומהם הטיפים שיעזרו לנו להכניס אותם לחיי היום יום.

החזון של איריס גרינשפון הוא לעצור את מחלת ההשמנה ואת מגפת הסוכרת בישראל. "השיטה שלי עובדת" מעידה איריס "חשבתי איך אוכל "לשכפל" את עצמי ,לאחר כמה שנים של עשיה והפעלות לילדי הגן הבנתי שיהיה בלתי אפשרי עבורי מבחינה פיזית להגיע לכל גן בישראל, לכן בחרתי לבנות ערכה שאותה ניתן לשכפל ולהציב בכל גן בארץ כך שהגננת תוכל להעביר את הידע והמשחקים לילדים שלנו".

איריס פיתחה ערכה מדהימה בשם "בריאות זה משחק ילדים" הכוללת 6 נושאים סופר חשובים ומועברת בצורה חווייתית, מוחשית ומלאת ידע והומור בגובה העיניים ובצורה נעימה שרותמת לפעולה. המטרה של הערכה היא למעשה לגרום לכולם ליהנות ממנה, גם להורים בבית עם שאר האחים, גם לאנשי החינוך ובעיקר לילדים שאנחנו מחנכים.

השימוש בערכה, שמלמדת על הרגלים לאורח חיים בריא לילדי הגן בהתלהבות ושמחה, הוא נוח וידידותי ואינו דורש הדרכה מיוחדת לגננות. הערכה כוללת הסבר מפורט על התכולה של כל המשחקים והנושאים לצד וידאו נושאי, מיני תוכנית טלוויזיה מושקעת, משחקים שנשארים בגן, רעיונות רבים לפעילות בנושא, חוברות מעקב , מדבקות ומתנות לכל ילדי הגן, מתנות עם ערך מוסף.

הערכה הנה רב פעמית ותשמש את הגנים לאורך כל השנה . ההשפעה על הילדים היא מדהימה!

"מדובר בערכה ראשונה מסוגה בארץ ולדעתי גם בעולם", אומרת איריס, "בזכות הווידאו המלמד בכל נושא, המשחקים האיכותיים, ארגון הנושאים, הרעיונות המקוריים, ביצוע מוקפד, גרפיקה מדויקת וייחודית ובעיקר בזכות התכנים אשר אני מאמינה בהם כדברי א.ד.גורדון "שלא כדאי להילחם בחושך, אלא להגביר את האור" .

הגישה החיובית של איריס בנושא ההשמנה בקרב ילדים מועברת ללא איומים והפחדות אלא בצורה כייפית, באמצעות משחק וחיוך שכולם נהנים לשחק אותו יחד. המטרה של איריס היא ליצור שיתופי פעולה עם מוסדות חינוך, במגזר היהודי, במגזר הערבי, במגזר הבדואי ומתוך רצון שאורח החיים הבריא יועבר בקרב כל ילדי גני ישראל ובלי קשר למצב הסוציו אקונומי בבית.

איריס  נבחרה לעבוד צמוד עם עמותת 360 - החממה לעסקים חברתיים, התומכת ומלווה עסקים חברתיים עם תוכנית שנתית מקיפה לפיתוח העסק. החממה מסייעת ליזמים באמצעות הידע, הקשרים והניסיון שלה, להצליח ולבסס בישראל תרבות עסקית חדשה, לטובת המשק כולו. המודל שבו פועלת 360 הנו קולקטיב אימפקט שבו היא מרכזת סביב היזם מעגלי השפעה פעילים של אנשים, גופים וארגונים שיכולים לתת להן ערך. במסגרת הליווי הפרטני, מקבלים העסקים של החממה תמיכה רציפה על פני שנת פעילות שכוללת ליווי לפיתוח עסקי,  תמיכה שיווקית, מנטורינג, שירותי ייעוץ משפטי, הנה״ח ועוד.

 

תגובות

מומלצים