גם בסגר תלמידים מתייצבים לסייע לקהילה ולחברה

במהלך ימי הסגר עשרות אלפי תלמידים התגייסו להתנדב בשורה רחבה של פעילויות, שכוללות עזרה לקשישים ברכישת תרופות, בניית סוכה וחלוקת מזון, חלוקת מזון לנזקקים, סיוע לילדים עם צרכים מיוחדים ובכלל לנזקקים.

01.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גם בסגר תלמידים מתייצבים לסייע לקהילה ולחברה

 

עשרות אלפי תלמידים מתנדבים בימים אלה לאורכה ולרוחבה של הארץ במגוון של מיזמי התנדבות: 

בניית סוכות לקשישים 
איסוף תרופות לקשישים 
תמיכה במשפחות שכולות
תרומות מזון לנזקקים 

שר החינוך, יואב גלנט: "בשעה זו, של משבר לאומי מהחמורים בתולדותינו, הערבות ההדדית היא עמוד התווך של החברה הישראלית. יש לנו נוער נפלא, ששואל את עצמו לא רק ׳מה מגיע לי?׳ אלא ׳מה אני יכול לעשות למען האחר׳, כיצד ניתן לנצל את הזמן הפנוי כדי לתת יד וכתף למי שזקוקים להן. זוהי מופת של נתינה, אחריות ואהבת העם. כשאלו הם פני הנוער, אני רגוע. רק יחד, נמשיך להיאבק וננצח את הקורונה".

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי : "הערכים יוצרים את התשתית שבונה ומחזקת חברה, ובימים אלה של סגר, למערכת החינוך תפקיד חשוב ומשמעותי בהובלת החיבורים וביצירה של שותפות וחיזוק האחדות בתוך החברה הישראלית. התנדבותם של עשרות אלפי בני הנוער למען קשישים, ילדים נזקקים, משפחות שכולות וחקלאים מהווה מופת לרוח של תרומה, נתינה וערבות הדדית. המערכת תמשיך לשקוד על עידוד של תלמידים להתנדב ולקחת חלק פעיל בתוך הקהילה למען חוסנה של מדינת ישראל".

מנהל המחוז, ד"ר סער הראל: "יש לנו נוער מצוין וערכי, שלא מוותר על מה שחשוב בחברה הישראלית, וזו הערבות ההדדית הייחודית, שמאפיינת את העם שלנו, בפרט בימים אלה של משבר כלל עולמי. 
בני הנוער שלנו הם דוגמא, הם פניה היפים של החברה הישראלית, שבאמצעות פעולות פשוטות למען הזולת, הם יוצרים חברה טובה יותר".

לאחר ההישג שרשמה נבחרת תלמידי ישראל באולימפיאדה במתמטיקה,  רושמים תלמידי המערכת הישג נוסף בפעילות למען הקהילה. במהלך ימי הסגר עשרות אלפי תלמידים התגייסו להתנדב בשורה רחבה של פעילויות. הן כוללות עזרה לקשישים ברכישת תרופות, בניית סוכה וחלוקת מזון. בנוסף, הם מסייעים בחלוקת מזון לנזקקים, סיוע לילדים עם צרכים מיוחדים ובכלל לנזקקים. כך למשל  תלמידי הישיבה בזכרון יעקב בנו סוכות עבור הקשישים. תלמידים ברחבי המחוז חילקו חבילות מתוקות לניצולי שואה.  בנוסף התלמידים  התגייסו גם לטובת קשישים ומבודדים וסייעו להם בבניית סוכה לחג, רכשו תרופות לקשישים ועסקו בפעילות גמ"ח. תלמידי אורט גרינברג קרית טבעון הניחו זרים על קברי חללי מלחמת יום הכיפורים. 

יו"ר מועצת התלמידים והנוער, איתי קרויטורו אמר: "אנחנו עובדים מבוקר ועד ערב למען רווחת הנוער, כחלק מהנוער שגאה לייצג בכל מקום. יותר מזה אנחנו גאים בנוער שדואג לרווחתם של אנשים אחרים, יוצא מהבועה ומסתכל החוצה. נוער שיודע להושיט יד גם לזרים גמורים כי הם בני אדם והם זקוקים לעזרה. כל הטוב הזה, ההירתמות הזאת, מרגשים ומבורכים, כל הכבוד! זאת דוגמה לכולם ולא רק לבני הנוער, גאווה אמיתית!".

 

תגובות

מומלצים