גמאל חסן הפך את האבן ללוטוס מקודש

זה מראה מיוחד שניתן לקחת אותו לכל מיני אלמנטים וכיוונים, האבן הגלילית שהפך האמן הידוע גמאל חסן מגוליס, להשראה ולכוח בקרב כל מי שמביט ביצירה, האבן מוצגת בכפר מגאר בגליל.

08.01.2018 מאת: פורטל הכרמל
גמאל חסן הפך את האבן ללוטוס מקודש

גמאל חסן במשך שנים מושך אחריו מגוון שונה של אמני פיסול באבן שנמצא כמעט בכל מקום, גם בארצות ערב ובאירופה. גמאל פיתח מיומנויות ארגוניות והכניס את אומנות האבן לתרבות של חיינו.

פסל הלוטוס הוא מיוחד במינו במיקום שלו ובצורה שבאה לתת הרבה העצמה ובעיקר להבליט את המקצועיות של האמן גמאל חסן מגוליס שיודע לעשות את זה בצורה מקצועית.

הפסלים המוצגים היום של האמן גמאל חסן, קשה להאמין שזו יצירה מאבן, לקחת את האבן ולעצב בה צורות משונות עם זוויות ועיגולים זה דבר בלתי יאומן.

בשיחה עם גמאל, אמר: "הפסל מעוצב מאבן גלילית, לקח לי להכנת הפסל כשבועיים, נושא הלוטוס זה דבר שאני עובד עליו זמן רב, ויש במכלול שלו אלמנטים של הרבה רוחניות, הלוטוס זה פרח שגודל בביצות, מקודש בהרבה דתות ותרבויות, הלוטוס מסמל טוהר, התערוכה במגאר התקיימה בשיתוף משרד התרבות, מועצת מגאר ועמותת ענת, במיזם לקחו חלק 8 פסלי אבן מכל הארץ ומהעולם".

גמאל חסן שמוביל את עמותת ענת, לקידום התרבות והאמנות ע"י הקמת תערוכות לאמנים פלסטיים, הקמת סימפוזיונים לפיסול, תמיכה בסטודנטים לתרבות ואמנות, שימור המורשת והפולקלור ע"י קיום מפגשי פולקלור של עמים, מספרי סיפורים בישובים דרוזיים .טיפוח איכות הסביבה והאקולוגיה בדרכי האמנות, מבצעים ופרויקטים בנושא שימור הסביבה.

תגובות

1. אדיר לפני 11 חודשים
גאווה

מומלצים