הדרוזים בחידון הציוני 2018

דר רג'א פרג' הפעם הלך גבוה מאוד ועבר לתחרות גמר החידון הציוני 2018, יחד עם המורה לין עבאס והמחנך מגד קאסם ואמין אבו חייא מנהל במשרד השיכון, ד"ר רג"א:"חובה על כל ישראלי לדעת מורשת האחר וידיעת הארץ".

11.04.2018 מאת: פורטל הכרמל
הדרוזים בחידון הציוני 2018

יוזם ההשתתפות ד"ר רג'א סעיד פרג' מנהל בית ספר חט"ב בגת ינוח ומורה דרך מוסמך, בשבילו להשתתף בחידון הציונות הארצי 2018 שישודר במוצאי יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל בערוץ 10, זה היה חלום שהתגשם.

תחרות החידון הציוני מתקיימת מזה 5 שנים החל מ 2014, התחרות בישובי במחוזות ובארצי, ד"ר רגא אחד האנשים שיודע הרבה ולא פוחד לנסות, בחר איתו עוד 3 אנשים שעוסקים בידיעת הארץ, את המורה לין עבאס מורה להיסטוריה בחט"ב ינוח גת, מג'ד קאסם מכפר ראמה מורה של"ח וידיעת הארץ בבית חינוך גליל מערבי ומורה דרך ואמין אבו חייא בוגר ידיעת הארץ, מנהל המגזר הדרוזי במשרד השיכון.

הצוות הצליח לעבור את התחרות המחוזית ולהגיע לגמר הארצי, בתחרות מכל הארץ השתתפו 100 אלף מתחרים, תחרות הגמר התקיימה בתיאטרון ירושלים, לקחו בה חלק 10 קבוצות.

החידון מדבר ב3 נושאים מרכזיים: תולדות הציונות ותולדות מדינת ישראל, אקטואליה והישגי מדינת ישראל.

לבני מיעוטים היה מאוד קשה, במיוחד בשירה ובקטעי זמר ומשוררים, שהמתחרים היו צריכים להשלים בפרק קצר, השלמת משפט זה מאוד קשה למי שלא חי את ההוויה הישראלית.

ד"ר רג'א: "זה לא הזוי שאנחנו כדרוזים לוקחים חלק בחידון הציוני, כי אנחנו חיים במדינה, וחלק ממנה, אנחנו ב IN ולא ב OUT, עניין של תולדות הציונות, המדינה, מלחמות וכ"ו, הכל קשור לעם היהודי והדרוזים זה מחייב אותנו להכיר וללמוד את התרבות של העם היהודי, כמו שהם לומדים ולמדו את התרבות שלנו".

ד"ר רג'א:"המסר שלי הוא הערכי המרכזי ביותר, שכל אזרח במדינה חייב לשאת בנטל, השמירה על ביטחון המדינה, וכדי שיעשה את זה בצורה הנאותה, הוא חייב להכיר את האחר".

לתחרות הגיעו מעודדים מכפרים דרוזים בגליל ובכרמל, ד"ר פרג' "אני מודה לכל מי שהגיע, נוכחותכם הייתה חשובה לנו".

חשוב לציין שמי שהוביל את הפרויקט שלומי אשכנזי, מנכ"ל המועצה הציונית בישראל, בנוסף השתתפו הקומיקאי והשחקן אלי יצפאן, חברי כנסת ושרים.

השתתפות הנציגים הדרוזים היא מהחשובות ביותר, זו פעם ראשונה שלוקחים חלק בזה.

 

משפחת רגא פרג חידון ציוני 2018

תגובות

1. דרוזי לפני 12 חודשים
כל הכבוד

מומלצים