הורים יתנגדו למורים וצוות לא מחוסנים

לאור העלייה במספר התחלואה והחולים קשה, ההורים פנו למשרד החינוך ולמשרד הבריאות לא לאפשר למורים ולצוותים שלא התחסנו להיכנס לבתי הספר, היום בישראל יש כשלושים אלף מורים ומורות לא מחוסנים, במחוז חיפה מעל 60% לא מחוסנים. סוגיה שצריך לבחון מכל ההיבטים מאחר ותגרום למחסור בצוות המורים

25.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הורים יתנגדו למורים וצוות לא מחוסנים


קבינט הקורונה החליט להחיל את התו הירוק על המורים לקראת פתיחת שנת הלימודים. מתווה "התו הירוק" יחול גם על צוותי ההוראה בגני ילדים ובבתי הספר, וכן על הצוותים המטפלים במערכת הבריאות. הדבר זוכה בתמיכה רבה במערכת החינוך, מאחר וקיים חשש  שאותם מורים ומורות שמסרבים להתחסן נגד הנגיף, מסכנים את התלמידים.

 

בממשלה בוחנים כיצד להתמודד עם מורים שיסרבו להתחסן וגם להיבדק, ונשקלת האפשרות להטיל סנקציות על מורים שמסרבים לעמוד בתנאי התו הירוק, כולל פגיעה בשכר.

 

מערכת החינוך נערכת לפתוח את שנת הלימודים ב-1.9, לשם כך גובשה תוכנית לאומית שכוללת 5 שכבות להגנת בריאות התלמידים וצוותי החינוך. שכבות אלו יעניקו לתלמידים שגרת לימודים סדירה ורציפה במסגרות החינוך. הם זקוקים למסגרת יציבה, לוודאות ולשגרה.

 

בהתאם לתוכנית הלאומית להפעלת מערכת החינוך, כל התלמידים, החל מגיל גן ועד לכיתה י"ב ילמדו באופן פיזי בבתי הספר, במתכונת מלאה ורגילה, ללא חלוקה לקבוצות. כל בית ספר יוכל להתאים את מערכת השעות ומרחבי הלמידה לצרכים שלו.


הם יקפידו על הנחיות הבריאות שכוללות, שמירה על היגיינה אישית ואוורור כיתות. הם ישמרו על מרחק ככל האפשר, בהפסקות, בזמן השיעורים, בחדרי המורים ובמרחבי הפעילות המשותפים במוסד החינוכי ובפעילויות חוץ.

 

כל התלמידים החל מכיתה א' ומעלה נדרשים לעטות מסיכה בכיתות הלימוד, ובכל פעילות חינוכית המתקיימת במבנים ובמרחבים סגורים לרבות בזמן הסעה מאורגנת (למעט בבחינות, שיעור חינוך גופני ואלו הפטורים בתקנות הבריאות). כמו כן, חלה חובת עטיית מסיכה בהתקהלויות בשטח פתוח מעל 100 איש.

 

כאשר בית הספר מצוי ברשות שהופכת לאדומה או כתומה

גני ילדים וכיתות א'-ד': ימשיכו ללמוד כבשגרה בכיתות מלאות.

צהרונים: ימשיכו ללמוד כבשגרה בכיתות מלאות.

כיתות ה'-ו': ימשיכו ללמוד, ובמקביל בית הספר יפעל לצמצום מגעים, בהתאם לצרכים ולתנאי המקום.

כיתות ז'-י"ב: ימשיכו ללמוד בכיתות מלאות, ובלבד שהם פועלים בהתאם לקריטריונים הבאים: שיעור פטורי הבידוד בשכבות או כיתות ז'-י' הוא יותר מ-50%; שיעור פטורי הבידוד בשכבות או כיתות י'-י''ב הוא יותר מ-70%.

מסגרות חינוך מיוחד ונוער בסיכון: ימשיכו ללמוד כבשגרה בכיתות מלאות.


 

מספר התלמידים במחוז חיפה

 

מספר תלמידים

219,986

עולים לכיתה א'

15,815

מספר עובדי הוראה

21,771

מספר בתי ספר

419

מספר גני ילדים

1,855

 

מספר התלמידים במחוז הצפון

מספר תלמידים

342,726

עולים לכיתה א'

24,519

מספר עובדי הוראה

34,257

מספר בתי ספר

716

מספר גני ילדים

2,810

 
 
 

תגובות

2. מהצוות לפני 23 ימים
אסור לתת להם להיות בבית הספר לא מחוסנים
1. אמגד לפני 23 ימים
מורים להוות דוגמא

מומלצים