הורים קוראים "פתחו את הגנים אנחנו קורסים"

הורים לילדים השרויים במצוקה קשה בתקופת הסגר, במכתב ששוגר הלילה אל חברי הקבינט דורשים חברי קבוצת הפייסבוק "הורים מתעוררים", המונה למעלה מ-8,000 הורים, לפתוח את גני הילדים בראשון הקרוב, מקימי הקבוצה: הממשלה צריכה להתעורר ולאפשר לנו להתפרנס בכבוד".

13.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
 הורים קוראים "פתחו את הגנים אנחנו קורסים"

צילום אורלי אבנר

 

לקראת דיון קבינט הקורונה שייערך היום שלישי, פנו אמש חברי קבוצת הפייסבוק "הורים מתעוררים" במכתב לחברי קבינט הקורונה בו הם מבקשים ממקבלי ההחלטות לקחת בחשבון את מצוקתם של מיליון הורים בישראל.

"אנו מבקשים להביא לתשומת ליבכם את מצבם הבלתי אפשרי של מיליון הורים בישראל כתוצאה מההחלטה לפני למעלה משלושה שבועות על סגירת מערכת החינוך. המציאות האבסורדית שנכפתה עלינו, בה אנו נדרשים להיות עובדים במשרה מלאה והורים במשרה מלאה גובה מחיר כבד – כלכלי, נפשי, מקצועי ואישי – כולם בעלי השלכות ארוכות טווח", לשון המכתב.

עוד נכתב כי "בשבועות האחרונות אנו עדים לסדרת מחקרים בארץ ובעולם אשר מנתחים את הסכנה הטמונה בסגירת המסגרות לגיל הרך והכיתות הנמוכות, וקובעים בצורה נחרצת: סגירת המסגרות מסוכנת יותר לבריאותם הנפשית של הילדים והציבור, מאשר פתיחתם".

"המצב הזה לא יכול להימשך. אנו קוראים לפתרון מיידי של פתיחת המסגרות לגיל הרך בתאריך הייעודי של סיום הסגר ה-15.10. כל יום נוסף שבו הגנים סגורים הוא סיכון של ממש למשק הישראלי ולמיליון הורים שפשוט לא יכולים יותר לשאת בנטל".

הקבוצה הוקמה לאור מצוקתם של ההורים בישראל והתעלמות הממשלה ממצבם. מאז הקמתה הצטרפו אליה בימים בודדים אלפי הורים המשתפים במחיר שהם משלמים על המצב. "אנו מקבלים אינספור עדויות על אימהות שנאלצות בלית ברירה לוותר על עבודתן, עצמאים שסוגרים את העסקים שהקימו בשתי ידיים, משפחות שמסכנות את הסבים והסבתות כדי להצליח לעבוד כמה שעות וכן אלפי שקלים שנשפכים על מטפלות", סיפרו מקימי הקבוצה.

"הגיע הזמן שהממשלה תתחיל להכיר בנו ותאפשר לנו להתפרנס בכבוד, ולילדים שלנו לגדול במסגרת בוטחת ומחבקת", הוסיפו.

 

תגובות

מומלצים