הושק מרכז דיגיטלי בטמרה

המשרד השקיע השנה כ-17 מיליון שקלים בפיתוח מרכזים כאלה, המרכז יאפשר מגוון קורסים בתחומי המחשב, האינטרנט והרובוטיקה והכל ללא תשלום, ד"ר דיאב סוהיל "אנו דוגלים בחדשנות, קידמה, מדע וטכנולוגיה", השר אופיר אקוניס "המטרה להנגיש לכלל האוכלוסיה ידע טכנולוגי".

27.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הושק מרכז דיגיטלי בטמרה

צילומים מירי שמעונוביץ - לעמ

 

ממשיכים בעשייה לצמצום הפערים הדיגיטליים, הושק מרכז דיגיטלי בטמרה במעמד שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס וראש עיריית טמרה, ד"ר דיאב סוהיל.

במרכז, קיימות שתי כיתות לימוד דיגיטליות חדשניות עם עשרות עמדות מחשב, שם זוכים תושבי טמרה: נוער, מבוגרים וגיל הזהב, לקבל קורסים ללא תשלום במגוון רחב של נושאים בתחום המחשוב, האינטרנט והרובוטיקה.

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: "השקתי יחד עם ראש המועצה המקומית טמרה, ד"ר דיאב סוהיל, את מרכז החדשנות, ״דיגיטלי״ שהקמנו בישוב. מטרתם של מרכזי "דיגיטלי" של משרד המדע והטכנולוגיה היא להנגיש לכלל האוכלוסיה ידע טכנולוגי שימושי. המרכזים שפועלים במספר מוקדים בארץ ובחינם, כמו פה בטמרה, מהווים בשורה ענקית לכל התושבים שמוזמנים להגיע ולקחת חלק במגוון קורסים בתחומי המחשב, האינטרנט והרובוטיקה - והכל ללא תשלום. כמו בכל התחומים, גם ההשקעות במגזר הערבי, הן בשיא של כל הזמנים ואנחנו מיישמים, במעשים - ולא בדיבורים, את החזון שהתוותי: הנגשת המדע והטכנולוגיה לכל אזרחי ישראל״.

ראש עירית טמרה, ד"ר דיאב סוהיל: שלושה שותפים יש לחינוך ילדינו: הבית, בית הספר, והדוגמא האישית של המנהיגים. בעיר מתקיימות פעילויות רבות בתחומי הרובוטיקה, בחוגים המתקיימים אחר הצהריים לנערים ולנערות, כגון "מדעניות העתיד", וכן בהטמעת דיגיטציה בעבודת העירייה. אנו דוגלים בחדשנות, קידמה, מדע וטכנולוגיה יחד עם  צדק חברתי, איכות חיים וכבוד לתושבינו. אני פונה אליך כבוד השר אקוניס ולמשרדך, לסייע לנו לחזק את מה שהתחלנו, ולהפוך את תחום המדע והטכנולוגיה לשגרת פעילות בעיר, וכמופת לסביבתנו".

במרכז בטמרה ניתנים כבר עתה כ-40 קורסים בחודש המיועדים גם ל"מתקדמים" (בעלי ידע מוקדם במחשבים), כדוגמת פיתוח אפליקציות ורובוטיקה, וגם קורסים בסיסיים להכרת המחשב עבור אוכלוסיות שמעולם לא נכנסו לאינטרנט או שכלל לא מכירים את פעולות המחשב, לדוגמא הכרת התוכנות וורד, פאוור פוינט לגיל השלישי, אקסל, מערכת הפעלת ה- outlook ועוד.

רק בחודש האחרון, חודש נובמבר, מעל 430 תושבי טמרה נהנים מקורסים בחינם שהם כ-215 שעות הדרכה בחודש. 226 בוגרים (מתוכם 76% נשים) ועוד 206 ילדים ובני נוער.

השקת המרכז בטמרה, הוא חלק ממיזם ארצי של משרד המדע והטכנולוגיה להקמת מרכזי חדשנות ומדע ברשויות המקומיות במטרה לצמצם את הפער הדיגיטלי בישראל.

המשרד השקיע השנה כ-17 מיליון שקלים בפיתוח מרכזים כאלה, ועד סוף 2019 צפויים לקום כ- 10 מרכזים "דיגיטליים" ברחבי הארץ. עלות מוערכת של הפרויקט שצפויה להתפרס על חמש השנים הקרובות עומדת על כ-125 מיליון שקלים. בשנת 2024 צפויים לפעול בישראל 45 מרכזים דיגיטליים פתוחים לקהל הרחב בחינם: מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום, מרכזים שיביאו לצמצום הפערים בכל מה שקשור לטכנולוגיית המחשוב.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים