הזדמנות נדירה לשלוח חפץ משלכם לירח!

סוכנות החלל הישראלית, במשרד המדע והטכנולוגיה מזמינה אתכם, הציבור הרחב להציע חפץ שמדינת ישראל תישלח לירח במסגרת תכנית ארטמיס, שבה נאס"א תשגר את החללית אוריון למסלול מסביב לירח!

27.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הזדמנות נדירה לשלוח חפץ משלכם לירח!

 

במסגרת משימת ארטמיס 1 תשגר נאס"א בשנת 2021 החללית "אוריון" למסלול מסביב לירח ללא אסטרונאוטים, כדי לבדוק את כלל המערכות ולוודא את בטיחותן לפני מסע מאויש. לכבוד התחלת המסע המרגש בחזרה אל הירח

לסוכנות החלל הישראלית יש זכות ייחודית לצרף למסעה של החללית "אוריון" לירח ובחזרה מספר פריטים סמליים וקטנים! החפצים יושבו אלינו בתום המסע לירח ויוצגו לקהל הרחב.

תוכנית ארטמיס כוללת פיתוח תוכניות ארוכות טווח, ביניהן התבססות בירח כבסיס יציאת אסטרונאוטים למסעות לעומק במערכת השמש. בין השותפים בתוכנית מדינות, חברות טכנולוגיה ותעשיות חלל ברחבי העולם. גם טכנולוגיית חלל ישראלית צפויה למלא תפקיד חשוב במשימה, כשחליפות חלל ייחודיות מתוצרת חברת סטמראד הישראלית שסוכנות החלל הישראלית תומכת בה צפויות לשמש את האסטרונאוטים ולהגן עליהם מפני קרינה.

משימת ארטמיס 1 שתשגר נאס"א בנובמבר 2021, תהיה אמנם ללא אסטרונאוטים אך על סיפון החללית "אוריון" תשב אסטרונאוטית בובה בשם זוהר שתלבש את חליפת סטמראד על מנת שיהיה ניתן לבחון את יעילות ההגנה מפני קרינה ולוודא את בטיחות האסטרונאוטים במסע המאויש בהמשך.

אז מה תוכלו להציע לשלוח לירח?

כאן אנחנו זקוקים למוחות היצירתיים שלכם, אז בואו וספרו לנו מה הייתם שולחים לירח ובחזרה!

כמה דגשים חשובים להצעות:

  • החפץ יוכל לשמש לצורך חינוך, תצוגה לקהל, הגדלת המודעות לעיסוק בחלל וכדומה.
  • החפץ צריך להיות קטן, ככל שיהיה קטן יותר, ירבו סיכוייו להיבחר. בכל מקרה, הממדים של החפץ לא יעלו על 43 ס"מ גובה, 50 ס"מ רוחב ו 21 ס"מ עומק.
  • על החפץ להיות קל משקל ככל הניתן. ככל שיהיה קל יותר - ירבו סיכוייו להיבחר.
  • לא ניתן לשלוח מכשיר אלקטרוני מכל סוג, ולא חפץ המכיל בטריות או נוזלים כלשהם.
  • לא ניתן לשלוח חפץ רעיל/מסוכן/נפיץ מכל סוג.
  • לא ניתן לשלוח חפץ שביר, למשל כזה העשוי זכוכית.
  • לא ניתן לשלוח פריטי אספנות כמו בולים או מטבעות.

החפצים הנבחרים יפורסמו בהמשך באתר ובעמודי הניו מדיה של סוכנות החלל הישראלית.

את ההצעות יש לשלוח עד ליום שני, 4.1.2021 בשעה 12:00.

לפרטים והרשמה

 

תגובות

מומלצים