הלימודים מתקיימים כרגיל בכל בתי הספר

במערכת החינוך במחוז חיפה אין חולים מאומתים במוסדות החינוך. ממשרד החינוך במחוז חיפה נמסר כי מערכת החינוך תמשיך לפעול כסדרה בכלל מוסדות החינוך במחוז, על מנהלי מוסדות החינוך וצוותי החינוך להמשיך ולשמור בהקפדה על כללי הזהירות והמניעה בתוך כותלי בתי הספר.

30.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הלימודים מתקיימים כרגיל בכל בתי הספר

 

אתמול התבשרנו, כי קיימת העלייה בשיעורי התחלואה של נגיף הקורונה, לפיכך משרד החינוך בראשות האלוף במיל' שר החינוך, יואב גלנט, ומנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, סיימו לערוך ניטור מקיף אודות שיעור התחלואה הקיים בכלל מערכת החינוך. 

מהניטור עולה, כי עד עתה בכלל המערכת יש 137 חולים מאומתים, עובדי הוראה ותלמידים ( שאינם ממחוז חיפה ) מתוך מספר כולל זה 103 הם עובדי הוראה ותלמידים חולים מבית הספר הגימנסיה בירושלים. נתון זה מחדד כי כ- 75% מהחולים במערכת הם מבית הספר עצמו, הגימנסיה בירושלים. יתר החולים מפוזרים בכלל הארץ, כשבכל מקום הם מצויים בשיעורים בודדים וקטנים מאד.

לנוכח הניטור ותמונת המצב הברורה הוחלט במשרד החינוך כי מערכת החינוך במחוז חיפה תמשיך לפעול כבשגרה ובכפוף להנחיות מסמך אורחות חיים המעודכן.

המשרד ימשיך לערוך ניטור שוטף אחר המתרחש במערכת ולקבל תמונת מצב עדכנית לשם המשך קבלת החלטות.

מנהל המחוז, ד"ר סער הראל: הדגיש, כי על מנהלי מוסדות החינוך וצוותי החינוך להמשיך ולשמור בהקפדה על כללי הזהירות והמניעה בתוך כותלי בתי הספר בהם: עטיית מסיכה, שמירה ככל שניתן על מרחק ושמירה על כללי ההיגיינה.

ד"ר הראל, אמר כי: "אנו כרגע נמצאים בשגרה חדשה, שגרה שהיא אינה אותה שגרה שהיינו מורגלים אליה והיא דורשת הסתגלות מחודשת להגבלות שנכפות עלינו. החזרה ל"שיגרה" מחדדת לנו דילמות והתלבטויות שחלקן כבר היו קודם וחלקן התחדדו עתה. כולנו נמצאים בציפייה גדולה לחזרה לשגרה שהורגלנו אליה, ואכן, כל צעד שעושים לעבר השינוי המיוחל, מקדם אותנו אליה, אך גם צריך כל הזמן להמשיך ולהחזיק את ההגבלות וההנחיות שעדיין תקפות".

 

תגובות

מומלצים