המועדון של אבו ג'ודא משפר את מצב הרוח של ילדי הבדואים

בנסיון להעסיק את הילדים בסגר משפחה בדואית יזמה פתיחה של כיתת לימוד מאולתרת בשטח פתוח בתל ערד יוזמה מקסימה של משפחת אבו ג'ודא מפזורת כסייפה בני המשפחה, רבים מהם מורות ומורים, הקימו מאהל מיוחד לטובת ילדי המשפחה המורחבת שבו הם יושבים בריחוק המתבקש ולומדים במשך ארבע חמש שעות מידי בוקר.

09.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
המועדון של אבו ג'ודא משפר את מצב הרוח של ילדי הבדואים

 

 

מאהל הלימודים הגדול שזכה לכינוי "המועדון של אבו ג'ודא", החל לפעול הבוקר (יום ג' ה-6.10). ילדי המשפחה התלבשו יפה ובאו ל"כיתה" המאולתרת, שם הביא להם ראש מועצת אל קסום סלאמה אל אטראש ציוד בסיסי, כסאות שולחנות, עפרונות ומחברות וכיו"ב.

מוחמד אבו ג'ודא מצעירי החמולה, בעצמו מורה לחינוך מיוחד ומתמטיקה, מיוזמי הפתיחה של המועדון, סיפר כי התלמידים יזכו להעשרות והשלמות בלימודי עברית, אנגלית, מתמטיקה וגם ערבית.

עבד אל רחמן מזקני החמולה עמד בצד כשחיוך גדול מרוח על פניו: "וואלה זה מציל את הילדים ומציל את ההורים שלהם. כל יום הייתי רואה את הילדים רצים בשטח, אין להם פה חשמל, אין מחשבים, אז הם היו רצים ונופלים וחוצים את הכביש בצורה מסוכנת. עכשיו כשיש לנו את הבית ספר הקטן הזה, הם מבסוטים עד הגג כי גם להם נמאס..."

ראש מועצת אל קסום סלאמה אל אטראש אמר כי יעודד יוזמות נוספות של הורים מודאגים ברחבי המועצה. ההורים מודאגים ומנסים לצמצם את הפער הלימודי של הילדים והם מנצלים את העובדה שרבים מבני המשפחה הם מורות ומורים. אני מקווה שמינהלת הבדואים לא תפגע ביוזמה הזאת ושיקומו עוד יוזמות כאלה של הורים אחראיים."

בשיחה עם התלמידים אמר להם סלאמה :"תנצלו את ההזדמנות המיוחדת הזאת ותיזכרו שכל אחד מכם יכול אם ירצה להיות רופא מדען או אסטרונאוט".

 

תגובות

מומלצים