המנהיגים של חט"ב דאלית אל כרמל

בחטיבת הביניים קופטאן חלבי בדליית אל כרמל, בניהולה של אימאן ח'ליפה, התקיים אירוע סיום מרגש לאחת מתכניות הלימוד הכי מיוחדות שיש בישראל, "ראש לאריות", המיועדת לתלמידי כיתות ז' ועד ט' שמחברת אותם לקהילה.

18.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
המנהיגים של חט"ב דאלית אל כרמל

 

סיום מרגש שנערך בבית ספר בדליית אל כרמל שחתם את אחת מתכניות המנהיגות הכי מיוחדות בישראל?

מדובר בתכנית "ראש לאריות", המיועדת לתלמידי כיתות ז' ועד ט',  במסגרתה הם חוו חוויה מטלטלת ומעצימה, שהוציאה אותם מאזור הנוחות, שבסופה צמחו לכדי אזרחים פעילים ומובילים בקהילותיהם.

ראש לאריות היא תכנית לימוד ייחודית ויוקרתית, המופעלת ברחבי הארץ על ידי ארגון LEAD - ארגון לפיתוח מנהיגות בישראל בקרב בני נוער, המציין בימים אלה 20 שנה לפעילותו.

כחלק מהתכנית, ארגון LEAD העניק למורי בית הספר הדרכות מקצועיות, ידע וכלים פרקטיים, אותם הם העבירו לתלמידים במהלך השנה האחרונה, במטרה לסייע להם להפוך למנהיגים צעירים במעגלים שלהם.

אירוע הסיום כלל תערוכה מרשימה של מיצגים שיצרו התלמידים, שסימלו את התהליך המעצים שעברו וכללו מנהיגים שעוררו בהם השראה, הבולט מביניהם היה יאנוש קורצ'אק.

הערב נחתם במופע מרגש על במת בית הספר, שבו התלמידים סיפרו על התהליך המעצים והמעצב שחוו.

אחד התלמידים, החולה במחלת הסרטן, סיפר בהתרגשות על כך שהתכנית נתנה לו כוחות והשראה: "אני יודע שהיופי של החיים אינו טמון בכך שלא ניפול, אלא בכך שנקום כל פעם מחדש. ניצחתי במאבק והבנתי שלעולם לא אוותר".

קארן, תלמידה נוספת, סיפרה על השינוי העצום שעברה, "מילדה חסרת ביטחון, למדתי להאמין בעצמי, למדתי ליטול אחריות ולהגיע ללבבותיהם של האחרים. אני כבר לא כלואה בתוך עצמי, אני כבר לא לבד".

בתמונה למעלה התלמידים של התכנית. בתמונה האמצעית: דועא מלאק ( מורה מרכזית בתוכנית) אימאן ח'ליפה (מנהלת חטב קופטאן חלבי) סינא עדואן (מורה מובילה בתוכנית).

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים