הנחיות לתלמידי בתי הספר דגן בקריית חיים ואלון בעפולה

התלמידים ועובדי ההוראה מקריית חיים ומעפולה אמורים לסיים מחר את תקופת הבידוד שלהם, ולשוב מחרתיים (חמישי) אל בתי הספר ואילו התלמידים ועובדי ההוראה מבאר שבע, שאמורים לסיים את תקופת הבידוד שלהם ביום חמישי, ישובו אל בתי הספר ביום שישי.

25.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הנחיות לתלמידי בתי הספר דגן בקריית חיים ואלון בעפולה

 

תלמידי בתי הספר "דגן" בקריית חיים ו"אלון" בעפולה יסיימו מחר את הבידוד, לקראת חזרתם לבתי הספר משרד החינוך פרסם הנחיות מסודרות.

משרד החינוך מפרסם היום (ג') דף הנחיות מסודר למנהלי בתי הספר "דגן" (קריית וחיים), "אלון" (עפולה) ו"טוביהו" (באר שבע) לקראת סיום הבידוד של  225 התלמידים  ו- 23 עובדי ההוראה.

בהנחיות ציין המשרד בפני המנהלים כי: 

▪תלמידים ואנשי צוות אשר השלימו את יתרת 14 יום הבידוד הביתי ללא תסמינים יכולים לשוב למוסד החינוכי ללא צורך באישור רפואי.

▪המורים והתלמידים אינם צריכים לפנות לרופאי המשפחה לצורך קבלת אישור מחלה בגין ההיעדרות או חזרה למוסד החינוכי.

▪מומלץ לכולם כאחד לשמור על היגיינה - לשטוף ידיים עם סבון ומים, כיסוי הפה והאף בעת שיעול/עיטוש. אם לא מישהו חש שלא בטוב, שיישאר בבית.

ההנחיות כוללות גם חזרה לשגרה:

▪ לקיים שיח בחדר מורים: מומלץ לקיים שיח מקדים עם המורים לקראת החזרה של התלמידים לבית הספר, במטרה לעבד את החוויה של הצוות החינוכי, ובמטרה ללוות ולתמוך במורים.

▪ לערוך בדיקת נוכחות: חשוב להקפיד ולברר מי מהתלמידים לא הגיע למוסד החינוכי ולברר סיבת ההיעדרות. במקרים בהם תלמידים נמנעו מלבוא עקב חשש, יש לעודד אותם ואת הוריהם להגיע ולעבד את החוויה יחד עם כולם.

▪ לתת מידע ברור ופשוט: כדאי להקדיש זמן ולהסביר על שלבי החזרה לשגרה במילים פשוטות וברורות. 

▪ לשתף חוויות: חשוב לאפשר לתלמידים לשתף בחוויה שעברו. בהמשך המסמך ישנה הצעה לשיח בכיתה.

▪ לתת תשומת לב לתלמידים חרדים במיוחד: ילדים שונים (וגם מבוגרים) מגיבים בצורה שונה במצבי לחץ. חשוב שאנשי החינוך ישדרו אמון ביכולת החזרה של התלמידים לשגרה ויהיו ערניים לתלמידים הזקוקים להתייחסות מיוחדת.

▪ לשמור על השגרה: השגרה מחזקת את הרציפות, תחושת הביטחון והמוגנות, ולכן לאחר שיח בשעה הראשונה, מומלץ לחזור לשגרת לימודים.

▪ ליידע ולשתף את ההורים*: בכל מה שנעשה בבית הספר בהקשר לנושא.

 

תגובות

מומלצים