העסקת מורי קבלן לא עוד

"לא ייתכן שמשרד החינוך יהלל את עצמו על חיזוק מעמד המורה שעה שבכל שנה מספר מורי הקבלן עולה בהתמדה",פועלים למיגור תופעת העסקתם העקיפה של מורים באמצעות עמותות ותאגידים עירוניים הממומנים מכספי עמותות ורשויות מקומיות.

08.01.2018 מאת: פורטל הכרמל
העסקת מורי קבלן לא עוד

מקדמים חקיקה שתאסור על העסקה קבלנית של עובדי הוראה. יפה בן-דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים: מקדמים חקיקה שתאסור על העסקה קבלנית של עובדי הוראה

בדיון בשדולה למעמד האדם העובד בישראל בראשותו של חה"כ עמיר פרץ, התייחסה יפה בן-דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים לנושא מורות ומורי הקבלן: "זה עוול מוסרי שצריך לשים לו סוף. לא ייתכן שמשרד החינוך יהלל את עצמו על חיזוק מעמד המורה שעה שבכל שנה מספר מורי הקבלן עולה בהתמדה. הסתדרות המורים תפעל למען ציבור העובדים הזה בכל המישורים: נפעל לאגד אותם, נדאג להשוואת תנאים ונקדם חקיקה שתאסור כליל על העסקה כזאת".

בן-דויד תיארה את התנאים בהם מועסקים מורי הקבלן: "הם עוסקים במקצועות הליבה, מועסקים כתף אל כתף בתנאי העסקה פחותים, הם מקבלים שכר רק על שעות עבודה פרונטליות, לא מקבלים שכר בחופשות, אין להם ביטחון תעסוקתי וזו תופעה פסולה שאי אפשר להשלים איתה".

בחודש מרץ האחרון הגישה הסתדרות המורים הצעת חוק איסור העסקת עובדי קבלן בהוראה, שתאסור על העסקה קבלנית של עובדות ועובדי הוראה. בדברי ההסבר להצעת החוק שהגישו חה"כ פרופ' יוסי יונה, ויו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, לצד חברי כנסת נוספים, נכתב: "העיסוק בהוראה הוא בעל חשיבות חברתית ראשונה במעלה, בהקניית מיומנויות למידה וידע לתלמידים ובעיצוב פני החברה הישראלית. אלפי מורי קבלן אשר אינם מועסקים על ידי משרד החינוך או הרשויות המקומיות, רובם ככולם, רואים בעבודתם שליחות של הקניית חינוך, ערכים וידע לתלמידים ולא רק מקור פרנסה".

תגובות

מומלצים