הפוטנציאל של מהנדסים בפריפריה לא ממומש

הפריפריה של 2018 היא לא חלק מהסטארט-אפ ניישן, הדרך לשנות את זה היא בהשקעה ארוכת טווח החל מחטיבת הביניים והתיכון, דרך הצבא ועד לאקדמיה.

07.09.2018 מאת: פורטל הכרמל
הפוטנציאל של מהנדסים בפריפריה לא ממומש

כיום קיים פוטנציאל לא ממומש של מהנדסים בפריפריה, בדיקות רוחב מראות כי הפריפריה איננה חלק מהסטארט-אפ ניישן שרוב אנשיו מגיעים מיישובים חזקים במרכז. מטרתה של עמותת עתידים היא לשנות את המאזן הזה ולאפשר לצעירים בעלי זיקה לטכנולוגיה מהפריפריה לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולהצטרף ליחידות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בצבא או להשתלב בתעשייה בחברות המתקדמות והגדולות ביותר לאחריו.

זאב חיות, מנכ"ל עמותת עתידים מסביר כי המדינה צריכה להסתכל על חיזוק הנוער בפריפריה מזווית של יתרון שיסייע לכלכלה ולמדינה כולה, לא רק כאקט חברתי או מההיבט של רווחה. קיים היום חוסר אדיר במהנדסים בישראל ואין תשתית מספקת לטובת המשך קיומו של מה שנקרא "הסטארט-אפ ניישן", בנוער בפריפריה יש פוטנציאל לכסות על הפערים הללו – רק צריך להגיע אליהם.

עמותת עתידים סייעה עד היום לכ7,000 צעירים בעלי פוטנציאל בתחומי הטכנולוגיה וההנדסה מהפריפריה להיכנס לעולם הטכנולוגי, אם בצבא ואם בתעשייה האזרחית, מתוכם למעלה משלושים אחוזים נשים. עתידים מקיימים רצף הכשרה ומסלול שמתחיל בכיתה ז', ממשיך בתיכון, דרך הצבא ומסתיים בשילובם בחברות הייטק ותעשייה אזרחית וצבאית בכירות ביותר.

 

תגובות

מומלצים