הפרקליטות שולחת מהנדס לבדוק את בניין אלאשראק בעוספיה

הדרמה בעיצומה לעתידם של תלמידי אלאשראק בעוספיה, היכן ילמדו אם יוחלט שהמבנה מסוכן ולא בטיחותי, עו"ד עמית אופק מכתב ראשי המועצות וועדת רכס הכרמל במה שעלה בסוגיית אלאשראק.

10.12.2017 מאת: חסין חלבי
הפרקליטות שולחת מהנדס לבדוק את בניין אלאשראק בעוספיה

פורטל הכרמל חשף לראשונה את הסיפור ביום שישי, על כך שועדת תכנון ובניה המליצה להוציא צוו סגירה לבניין בית ספר אלאשראק וללכת לערכאות משפטיות נגד הבעלים של בניין בית ספר דתי אלאשראק.

עו"ד עמית אופק סגן מנהלת המחלקה להנחיית תובעים בפרקליטות המדינה, בתשובה שהעביר, בה הוא מכתב כל המעורבים בדבר, כולל אלוף במיל' יוסף משלב וועדת תכנון ובניה רכס הכרמל וראשי המועצות וגיה כיוף ורפיק חלבי, מעביר המלצות ואומר שהוא מבין שצו הפסקת שימוש מנהלי לא יכול להינתן במקרה זה, מאחר ועל פי הנתונים שהעביר רכס הכרמל מדובר במבנה שנעשה בו שימוש יותר מחצי שנה, לשם כך חייבים חוות דעת מקצועית של מהנדס על הסיכון העולה מהבניין.

עד כה, לא הוועדה ולא ראשי הרשויות ולא ועד הורים רוצים לקחת על אחריותם למרות שעשו את כל הבדיקות שלהם, את נושא הבטיחות עבור הילדים והצוות החינוכי בבניין.

בשני הישובים דאלית אל כרמל ועוספיה מודאגים מהמצב ועוקבים בדריכות אחרי הנושא.

למכתב ששלח עו"ד עמית אופק

לדיווח הקודם מתאריך 8//12/17

צוו סגירת מקיף דתי אלאשראק

פורטל הכרמל חושף שמבקר המדינה ורכס הכרמל מבקשים לפנות במיידי את מבנה בית ספר דתי אלאשראק, וגיה "לא אזרוק ילדים לרחוב", רפיק "למה רק עכשיו נזכרו?", ואיל סקר "אנחנו כאן כבר 12 שנה", עו"ד שכיב עלי "ההורים צריכים לדעת".

משרד מבקר המדינה שביקר במבנה של בית ספר מקיף חט"ב דתי אלאשראק בתחילת השבוע, העביר המלצות קשות, נציג ועדת תכנון ובניה רכס הכרמל ענן חלבי שנכח בסיור, עידכן את הוועדה בדברים שציין מבקר המדינה.

שלשום כבר כל חברי הוועדה ידעו על ההחלטה לסגור את המבנה של בית הספר ובעצם כל ההתכתבות אל מול הבעלים של המבנה גמאל כיוף.

ועדת רכס הכרמל המליצה ליידע את ההורים ואך להציב שלט גדול שאומר שאין היתר בניה ואכלוס למבנה.

עו"ד שכיב עלי: "יש כאן סכנה בטיחותית לבניין, משמעות הדבר סכנה משמעותית לחיי בני אדם, מבנה שאין בו היתר בניה לא נבדק ע"י מהנדס וקונסטרוקטור ובעלי מקצוע מוסמכים, ברגע שחלילה יש אסון, אף אחד לא יכול לקחת אחריות ואנשים רבים יסתבכו בגלל דבר כזה, שידעו ולא פעלו".

וגיה כיוף ראש מועצת עוספיה, שנענה לבקשתנו והגיע לבית הספר, אמר בתגובה: "זו לא פעם ראשונה שאני מתמודד עם סוגיה כזו, למבקר המדינה יש כל מיני אנשים שרוצים לעשות פוליטיקה על חשבון הילדים, בגלל מניעים אישיים והם מציפים את מבקר המדינה במכתבים שהמבנה מסוכן, אנחנו קיבלנו את המבנה הזה כירושה של עיריית הכרמל ומאז שיפרנו את המבנה ונערכנו עם בעלי מקצוע לתת מענה לכל תרחיש, המבנה לא מסוכן ובטיחותי".

ואיל סקר יו"ר ועד הורים: "אנחנו מאמינים בוגיה כיוף שיוביל את הדברים, לסיים את השנה במבנה הקיים, אנחנו כבר התחלנו בתכנון לבניית בית ספר חדש לדתי אלאשראק ליד משטרת רכס הכרמל, נפעל בכל כוחנו שמבנה בית הספר לא יסגר".

ראש מועצת דאלית אל כרמל רפיק חלבי שהגיע לבקשתנו לבית הספר, אמר: "למרות שזה באחריות מועצת עוספיה, אני לא אסכים שילדינו יזרקו לרחובות, אני שואל למה רק עכשיו נזכרו? אני אומר לוגיה אם יש לך כל האישורים הבטיחותיים, אין לך מה לדאוג, היום בפועל משרד החינוךוההנהגה הדתית, צריכים לדעת שאנחנו המועצות משלמים כ 600 אלף ש"ח לצורך הסעות תלמידים, שבתמורה אנחנו לא מקבלים אותם".

וגיה כיוף עדכן את כל הפרטים וביקש את מעורבותו של רפיק חלבי, לאור המצב שבבית ספר זה שהינו מעורב, לומדים תלמידים ותלמידות משני הכפרים, רפיק הביע נכונות.

יש לציין שלבית הספר הזה יש ועד הורים חזק ועיקש, ולא יתן לשום דבר רע שיקרה לילדים. הפרשה הזו מסעירה ומקוממת כל הורה בכרמל.

תגובות

1. אזרח לפני 2 שנים
דליה

מומלצים