הקורונה כהזדמנות אפשר גם אחרת

מועצה אזורית מגידו מובילה מתווה חינוכי ייחודי לשנת הלימודים הנוכחית בצל הקורנה .מחלקת החינוך של המועצה בשיתוף עם בתי הספר ומערכות החינוך ביישובים נערכים לתוכנית חזרה ללימודים במרחבי חינוך ביישובים לכיתות ה'- יב' שתחל בראשית נובמבר .

25.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הקורונה כהזדמנות אפשר גם אחרת

צילום דוברות מגידו

 

מנהלת החינוך, קרין שטרן:" אנו רואים חשיבות רבה במפגש הפיזי לטובת הלמידה וקיומו של סנכרון בין מערכות החינוך ביישובים למערכות החינוך הפורמליות וזאת לטובת השגת התוצאה והדרך הטובות ביותר ללמידה ומפגש חינוכי ".

כל הגורמים השותפים נערכים לתוכנית שתמשך עד סוף שנת הלימודים. התפיסה החינוכית רואה את התלמיד בתקופה מורכבת בה אנו נמצאים ובאה לאפשר למידה בדרכים ייחודיות.

 בשל העובדה שאנו חיים במרחב כפרי והיותנו מרחב ביוספרי רואה המועצה לנכון להקים ביישובים מערכות חינוך משלימות המגייסות את כוחות הקהילה ופועלות בסנכרון מלא עם בתי הספר ומחלקת החינוך ובכך לעמוד באתגר ליצור עבור התלמידים מסגרת לימודית וחברתית .

בכל יישוב גובש צוות חינוכי, המורכב  מנציגי ועדת נוער/ חינוך, נציגי הוועד, רכז חינוך/קהילה, רכז נוער, הורים ובני נוער .

מחלקת הילדים והנוער, בתי הספר ומערכת החינוך היישובית מגבשים יחדיו מערכת לימודית  מותאמת לילדי היישוב.

מערכת הלימודים תהיה בהיקף של 15 ש"ש לכלל התלמידים, על פי חלוקה לשכבות ובסנכרון עם מערכת השעות הלימודית של בתי הספר ומשלבת מערך  כוח אדם של עובדי הוראה ומתנדבים מהקהילה.

הלימודים יערכו בהתאם להנחיות ותוך שמירה קפדנית על כל הכללים במבני ציבור, מגרשים, מקומות היסטוריים וחללים שכל יישוב יבחר.

המועצה תסייע  לכל יישוב בתקציב למימון רכז לתוכנית היישובית והצטיידות.

 התפיסה החינוכית הוצגה בפני מליאת המועצה וזכתה לשבחים  וגיבוי מלא של כל נציגי היישובים.

איציק חולבסקי , ראש המועצה : "מברך את מחלקת החינוך של המועצה והשותפים הרבים על הובלת תוכנית  הלימודים בכל  יישוב. התוכנית הייחודית והיצירתית  נותנת אופק, תקווה ומענה לתלמידים בכוח היוזמה והיצירה של אנשי המקצוע והתושבים. אנחנו בתקופה מאתגרת מאוד ואני מברך, מעודד ומסייע לכל יוזמה. מאחל הצלחה לכולנו ובמיוחד לתלמידים ולתלמידות."

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים