התייעלות אנרגטית ושימוש מושכל בחשמל

חינוך לדרך חיים, חברת החשמל משלבת חדשנות וקיימות בעשרות פרויקטים חינוכיים וטכנולוגיים ברחבי הארץ, מדובר ב-80 תכניות שנתיות המתקיימות בחטיבות הביניים מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים.

26.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
התייעלות אנרגטית ושימוש מושכל בחשמל

צילום: יוסי ויי

 

•        באירוע מרגש שהתרחש ברוח התקופה בזום, בהשתתפות הנהלת החברה,  ראשי רשויות, אנשי חינוך,   תלמידים ומורים, ציינה חברת החשמל את סיום שנת הפעילות בתכנית הלימודים  "עיר חכמה מתחדשת  ואנרגטית"

•        מגוון תכניות חדשניות  אשר פותחו  בשיתוף עם משרד החינוך , הופעלו השנה ב-80 חטיבות ביניים  במערכת החינוך ברחבי הארץ ובכל המגזרים. מכלול תכניות  חינוכיות מגוונות אותן יזמה חברת החשמל ליצירת שינוי התנהגותי אמיתי בקרב הציבור ובמטרה לעודד   
          צריכה נבונה של חשמל כדרך חיים.

חברת החשמל, קיימה אירוע מסכם שנתי של התכנית החינוכית "עיר חכמה מתחדשת ואנרגטית" אשר עוסקת בנושא התייעלות אנרגטית ושימוש מושכל בחשמל כדרך חיים בהיבטים של קיימות ואיכות הסביבה בהיבטים של קיימות , חדשנות ומנהיגות.

אירוע הסיום נערך בזום ולא באופן פרונטלי, כפי שהיה בשנים קודמות , על מנת להימנע מהתקהלות .

מדובר ב-80 תכניות שנתיות המתקיימות בחטיבות הביניים מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים. תכניות חינוכיות אלו הן תכניות  ייחודיות וחדשניות,  אותן מובילה  חטיבת שיווק ורגולציה בחברת החשמל. התכנית משלבת  תכנים, שיטות ודרכים המזמנים למשתתפיה אתגר כמובילים בחברה וכשגרירי החברה  בבניית העתיד של כולנו ובקידום התנהגות אזרחית אחראית בנושא שימוש מושכל וחסכוני בחשמל כדרך חיים.

במסגרת מדיניותה לשמירת איכות הסביבה ולהתייעלות אנרגטית  פועלת חברת החשמל ומקדמת תכניות ופרויקטים  הקשורים לתהליכי חינוך והגברת המודעות לשינוי התנהגותי בנושא צריכת החשמל.

במהלך התכנית משלבים טכניקות הוראה מגוונות ולמידה משמעותית וחווייתית תוך שילוב הנושא לתחום ה IOT- האינטרנט של הדברים. משתתפי  התכניות  פועלים בקהילה הסמוכה נפגשים  עם בעלי מבנים קהילתיים ביישובם ומציעים מגוון פתרונות להתייעלות אנרגטית.

באירוע המסכם את שנת הלימודים הנוכחית הציגו שתי קבוצות תלמידים מייצגות  את עבודתם במהלך השנה.( הקבוצות נבחרו על-ידי הגורמים השותפים )

-  תלמידי עירוני ג' , מודיעין מכבים רעות אשר הציגו את האפליקציה אותה פיתחו

-  תלמידי חט"ב אלבוכארי , עראבה אשר הציגו את תהליך הלמידה בתכנית , את הדגם שבנו ואת הפעילות ההסברתית שקיימו בקהילה

האירוע התקיים בהשתתפות האלוף (במיל')  יפתח רון טל, יו"ר הדירקטוריון של חברת החשמל ,מר עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל, מר אורן הלמן סמנכ"ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל,   מר משה לוי, סגן ראש עיריית מודיעין מכבים רעות ומחזיק תיק החינוך, מר עומר וכאד, ראש העיר עראבה, ד"ר עופר רימון, סמנכ"ל תקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע, משרד החינוך,  מר דן פרת , מנכ"ל תעשידע

 יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, האלוף (במיל') יפתח רון-טל, הדגיש את מעורבותה ופעילותה של חברת החשמל בנושא התרומה לקהילה והאחריות הסביבתית לה היא מחויבת, " עיסוקה "הטבעי" של חברת החשמל נוגע, מעצם מהותו, בקשת רחבה של נושאי קיימות, ואין זה סוד, שאתגריה בתחום אינם פשוטים כלל ועיקר. עם זאת, כמי שחרטה על דגלה כבר לפני שנים רבות ניהול ועשייה שיטתיים ובלתי מתפשרים על פי עקרונות של פיתוח בר קיימא - בהחלט ניתן לומר בגאווה שעל אף המורכבות, הייתה ועודנה המובילה במשק הישראלי בביצועיה. ברור לנו, כחברה, שהקיימות קודמת לכל. הקיימות היא עתידנו, ועתיד בנינו, על פני הכדור הזה, ובשם מטרה זו מניפה חברת החשמל את דגל הקיימות ושמה אותו כנר לרגליה בכל תחומי פעילותה. "

בפנייה לתלמידי בתי הספר הוסיף ואמר: "אני מברך אתכם על ראייתכם עין בעין עמנו את שיתוף הפעולה ההכרחי והאחראי בשמירה על איכות הסביבה ועל העשייה המשמעותית והמרגשת בתהליך הלמידה שעברתם ובהפצת הבשורה בקהילה הסובבת."

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל:" כחברה, אשר לעשייתה יש השלכות על הסביבה, בוחרת חברת החשמל גם לגלות אחריות סביבתית, ומדגישה את נושא השימוש המושכל והחסכוני בחשמל. צריכת חשמל נבונה ואחראית היא צו השעה ויתרונותיה כפולים –  בהיבט הסביבתי השפעתה מידית על איכות האוויר שכולנו נושמים ובהיבט הכלכלי – חסכון בהוצאות החשמל. אנו רוצים לראות בכם שותפים שלנו, שתממשו את מה שלמדתם בחיי היומיום שלכם, ותהיו שגרירים בסביבתכם. אני מאמין שזה אפשרי. אתם תעשו זאת, ותהפכו לחלוצים מודרניים בהפצת המסרים והערכים שלמדתם.אין לי ספק שבתהליך שעברתם הפנמתם את התובנות והמסרים הכרוכים בנושא זה .אני גאה לעמוד בראש חברה שמובילה גם השנה פרויקט חינוכי משמעותי זה, בקרב כל המגזרים בחברה הישראלית מצפון ועד דרום.

 

תגובות

מומלצים