התלמידים הצדיעו לפצועי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות איבה

מערכת החינוך הצדיעה לפצועי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות איבה במסגרת יום ההוקרה השנתי, זו הזדמנות לעצור ולהוקיר את הפצועים, ללמוד ולהכיר התמודדות עם קשיים והגשמת מטרות וחלומות, להוקיר תודה על מאבק יומיומי שמהווה השראה לכולם.

06.12.2017 מאת: פורטל הכרמל
התלמידים הצדיעו לפצועי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות איבה

מנהלת המחוז, ד'ר אורנה שמחון: "מערכת החינוך במחוז הצפון הצדיעה השבוע לפצועי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות איבה במסגרת יום ההוקרה שחל בשלישי י"ז בכסלו. במסגרת זו השתתפו מאות תלמידים מהצפון במיזם "צועדים ומצדיעים" בשביל ישראל, מצפון לדרום ורבבות לקחו חלק במפעל הגלויות 'תלמידים כותבים לפצועים שהופצו בבתי הספר". 

למעלה מ 1000תלמידים מהצפון השתתפו במיזם "צועדים ומצדיעים" בשביל ישראל, מצפון לדרום , למעלה מ 20 אלף  גלויות מילדי הצפון הופצו לבתי הספר תחת הכותרת : 'תלמידים כותבים לפצועים' , כן הופצו לבתיה'ס עשרות ערכות חווייה ולימוד , בבתי הספר נערכו עשרות מפגשי תלמידים עם פצועים והתקיימו  ביקורי קבוצות  במרכזי בית הלוחם ברחבי הארץ ,  מציין דובר המחוז , דויד גורלי . 

 בית הספר 'יד לחמישה' במרכז חבר שבגלבוע  בניהולה של הילה כהן טולדנו היה אחד מאלה שלקחו חלק במפעל חשוב זה . 
מספרת מנהלת ביה'ס : 'במסגרת מס"ע בוגר לתלמידי כיתה ו' - בו אנו מפגישים את תלמידנו עם עשייה וחוויה סביב ערכים נפגשו השבוע התלמידים עם ערך הנתינה ואהבת הארץ, כאשר הגיע אלון כהן, פצוע צה"ל ממטען שהופעל לעבר סיור צה"ל באזור הר דב שבגבול לבנון. אלון נפצע בראשו והיה מורדם מונשם במשך שלושה חודשים. אלון שיתף את הילדים בפרטי הפציעה ובתהליך השיקום הארוך ומעורר ההשראה.

"שלושה דברים עזרו לי במהלך השיקום", סיפר אלון לילדים  : "התפילות של עם ישראל. התמיכה של המשפחה, החברים והצבא והאמונה בעצמי".

הילדים היו מרותקים לכל אורך ההרצאה ובסופה שאלו שאלות.

מדוע התגייסת לקרבי? מה היה החלק הקשה ביותר בשיקום? .. ועוד שאלות סקרניות ומתעניינות.

אלון סיפר כי ההחלטה ללכת לקרבי היתה בחירה ברורה עבורו, להגן על המדינה ולאפשר לילדים לישון בשקט וללכת בביטחון לבית הספר. התגייסתי לצנחנים כדי להכיר אנשים ממקומות שונים ולתת למדינה מה שאני יכול' .

הילדים הכינו לאלון , בסדנת נגרות , שי המביע את הערכתם והקריאו ברכה מרגשת.

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה הוא ההזדמנות לעצור ולהוקיר את הפצועים, ללמוד ולהכיר התמודדות עם קשיים והגשמת מטרות וחלומות, להוקיר תודה על מאבק יומיומי שמהווה השראה לכולנו, להצדיע בשם המשפחה הישראלית, כי אנחנו, כולנו, חזקים ביחד. 

תגובות

מומלצים