ועדת החינוך ביטלה את החלטת הממשלה

על פי החלטת ועדת החינוך, התרבות והספורט ובניגוד לעמדת הממשלה, תלמידי כיתות ה' עד י' ימשיכו ללמוד במתכונת הנוכחית במהלך הסגר השלישי. הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה: "אין חיסונים אין לימודים".

28.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ועדת החינוך ביטלה את החלטת הממשלה

 

הוועדה לא אישרה את הסעיף בתקנות הקורונה על פיו בסגר השלישי ילמדו כיתות ה' עד י' רק באמצעות למידה מקוונת.
 
ועדת החינוך, התרבות והספורט לא אישרה את הסעיף בתקנות הקורונה על פיו תלמידי כיתות ה' עד י' ילמדו בלמידה מקוונת בסגר השלישי. בהתאם לכך, קבעה הוועדה כי שכבות אלה ימשיכו ללמוד במתכונת הנוכחית תחת מגבלות הקורונה ומתווה הרמזור. כיתות יא' וכיתות יב' ילמדו בסגר השלישי גם הם רק באזורי תחלואה נמוכה לפי נתוני מתווה הרמזור. שכבות גיל אלה יוכלו להמשיך לקיים פעילות בשטח פתוח על פי המתכונת הנוכחית. עוד נקבע כי לא תהיה אפשרות לפעילות של תנועות נוער (תתאפשר רק פעילות מקוונת), הלימודים במוסדות להכשרה מקצועית ובמוסדות לבגירים לא יתקיימו בתקופת הסגר. בנוסף, לא ניתן יהיה לקיים טיולים בית ספריים.
 
קודם להצבעה התנהל בוועדה דיון ארוך וסוער במהלכו התריעה ד"ר אפרת אפללו מנהלת המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות במשרד הבריאות  כי מצב התחלואה בעלייה. "אנחנו לפני תקופה שאם כולנו נתגייס ברמה הלאומית היא תהיה קצרה,  אך אם נשחרר את הרסן הסגר יהיה ארוך".
 
חברי הכנסת קראו להשאיר את מערכת החינוך פתוחה ולא לפגוע בתלמידים, בנוסף קראו לממשלה לדאוג לחיסונים עבור אנשי ונשות ההוראה.

ח"כ אורלי פרומן: "מי יושב בקבינט ומקבל החלטות מנותקות ממה שיש בשטח? מה אנחנו רוצים - חברה חולה? אני אצביע נגד כל סט התקנות הזה".

ח"כ יאיר גולן קרא להטיל מגבלות קשות על הערים האדמות. "רוב אזרחי ישראל חיים בישובים לא אדומים".

ח"כ מירב מיכאלי: קראה להגביל את הפעילויות למבוגרים ולא לתלמידים שניזוקים בצורה נפשית, לימודית וחברתית. "את הנזק למבוגרים ניתן יהיה לתקן בכסף".
ח"כ קטי שטרית קראה לחסן את כל אנשי ההוראה.
 
יובל  גודקר נציגת מועצת התלמידים הארצית אמרה: " לכלוא את אותנו שוב בבתים זה לא הפתרון, אנחנו בני אדם לא רובוטים. תעזרו לנו לשמור על השפיות שלנו ועל הבריאות הנפשית שלנו.  הנזקים יהיו בלתי הפיכים".​

יפה בן דוד, ראש הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה ודורשת כי המורים ועובדי ההוראה ייחוסנו באופן מיידי תוך שבועיים, אחרת תשבית את כל מערכת החינוך.

 

תגובות

מומלצים