יהודים ודרוזים עוזרים לסטודנטים הדרוזים

החיבור בין יוסף נסר אלדין דרור מורג ודובי ברגמן שחיבר את התורמים ד"ר ניסים ורינה לוי לתת 100 אלף דולר שחולקו ל 84 סטודנטים מהכרמל והגליל שלומדים מדעים מדויקים, ההסתדרות הציונית ממשיכה לנצח ולעזור לדרוזים, בשם הסטודנטים דברה לובנה ענתיר שנה רביעית לרפואה בטכניון.

04.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יהודים ודרוזים עוזרים לסטודנטים הדרוזים

 

זה אירוע נוסף של מתן דחיפה ועזרה ללומדים במוסדות האקדמיים, שעברו מיון מבין מאות הניגשים למלגה, המייחד את הסטודנטים וזה בלט מאוד שהרוב הן נשים שלומדות מקצועות חשובים ופורצי דרך בחברה הישראלית.

התורם ד"ר ניסים לוי פנה לסטודנטים והזמין אותם להגיע עם רעיונות סטרטאפ ויזמות עסקית בכל מני בניית פטנטים וכ"ו, ד"ר ניסים הבטיח לתת את התמיכה המתבקשת לטובת העניין הזה.

דרור מורג יו"ר המחלקה לפעילות ציונית בארץ ובחו"ל, הוא היוזם מטעם ההסתדרות הציונית של הקרן, שבכלח שנה נותן רבע מהכספים מהמחלקה שלו.

דובי ברגמן אחד האנשים שבזכותו יש את התורם למטרה זו, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, מדבר על היחס וחשיבות מתן המלגות לסטודנטים הדרוזים, שבאים מתוך התנועה הציונית הדרוזית, ובעיקר אהבתו לעניין ולשם זה הוא מגויס עם אבו יואל יוסף נסר אלדין.

רינה לוי אישתו של ד"ר ניסים, שמעורבת בתרומה, מדברת על אהבתה לבני העדה ועד כמה היא רוצה להמשיך לפעול לתת מלגות ללומדים באקדמיה.

 

הדברים של ניסים לוי ודובי ברגמן לפורטל הכרמל והצפון, בסרטון.

 

חכ"ל אמל נסר אלדין שמארח ונותן יד למען הסטודנטים, דיבר על ההיכרות האישית שלו עם ד"ר ניסים ומשפחתו ובעיקר על תרומתו לזולת ולבני העדה הדרוזית במשך שנים.

יעקוב חגואל ממלא מקום יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, דיבר על המורשת של העם היהודי ובעיקר איך לעזור אחד לשני שמתאפשר, ובעיקר להשתלב מהמקום בו אדם יכול להשפיע מתוקף תפקידו, חגואל פנה לסטודנטים לעשות הכל, כדי להשפיע ולעזור לחברה, זה בעיקר הבקשה והרצון הציוני.

ח"כ גדיר מריח דיברה על מצב האישה הדרוזית באקדמיה ועל העזרה של הכסף שבא מהתורמים לטובת השלמת השכלתן של נשים ובעיקר הודתה למארגנים ולתורמים.

יוסף נסר אלדין שגאה כל פעם מחדש, על זה שהוא עם הארגון שלו, מצליחים לתת כתף לבני העדה הדרוזית, אשר לומדים, והפעם זה מתבטא בהישג גדול שבא לטובת אותם לומדים במוסדות ללימודי מדעים מדויקים, זה דבר חדש וחשוב למצוא כל כך הרבה כאלה שהולכים לשנות ולהוביל את פני העדה למקומות חדשים, יוסף הודה לתורמים והבטיח שיחד עם חברו דובי יעשו הכל שהחלוקה תמשיך גם בשנה הבאה.

את הערב הנחה כרמל נסר אלדין ראש מועצת דליה לשעבר.

 

לכל הנאומים בסרטון

 

יהודים ודרוזים עוזרים לסטודנטים2020

תגובות

4. חסאן לפני 1 חודש
שיירבו כאלה בחברה
3. כמאל לפני 1 חודש
בהצלחה לכולם
2. סאפי לפני 1 חודש
אנשים של עשייה
1. דרוזים ישראלים לפני 1 חודש
הערכה וכבוד לעושים ולא רק מדברים..

מומלצים