יואב גלנט ופטין מולא העניקו מחשבים לתלמידים בירכא

שר החינוך, יואב גלנט, הגיע היום יחד עם סגן השר פטין מולא לבתי הספר התיכון אחווה ובית הספר היסודי אלנור בירכא ובית ספר למדעים על מנת להעניק באופן אישי מחשבים ניידים חדשים לתלמידי העיר במסגרת הפרויקט הארצי שיזם השר גלנט לחלוקת 150 אלף מחשבים ניידים עבור ילדי ישראל אשר אין בביתם מחשבים.

26.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יואב גלנט ופטין מולא העניקו מחשבים לתלמידים בירכא

צילום שלומי אמסלם, לע״מ

 

בהתאם לתכנית הארצית שמוביל שר החינוך, יואב גלנט, החלה השבוע חלוקת 400 לבתי הספר בעיר, שיינתנו בהשאלה לתלמידים שאין בבתיהם מחשבים. מספר המחשבים שהתקבל והחלוקה מבוססים על מיפוי שערכו מנהלי בתיה"ס. בטקס נכחו ראש המועצה הממונה אלי רגב תלמידים ומורים מבית הספר אחווה ואלנור.

השר גלנט ביקר בירכא לפני תחילת שנת הלימודים במטרה לבחון סיוע נקודתי ליישוב למאבק בקורונה.

במהלך הטקס השר הודה לצוותי החינוך במועצה, המורות והמנהלים ואמר: ״שמחתי לחזור לירכא למבצע חלוקת המחשבים, יחד עם ידידי הקרוב ושותפי לדרך, סגן השר פטין מולא, שדואג ופועל לטובת קידום מערכת החינוך בקרב תלמידי המגזר הערבי בכלל והדרוזי בפרט. אני מודה לראש המועצה הממונה, אלי רגב שעושה עבודה נפלאה בעיר.

בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך".

בסיום הביקור השר התייחס לחלוקת המחשבים במגזר הערבי ואמר: ״אני רואה את עצמי כשר החינוך של כל ילדי ישראל, מכל המגזרים, מכל הדתות ומכל חלקי הארץ. השקעה והובלה להישגים בתחומי החינוך במגזר הערבי תוביל לצמיחה ולהצלחה לא רק של תלמידי המגזר, אלא של החברה הישראלית כולה״.

השר גלנט התייחס בדבריו גם להחלטת קבינט הקורונה על פתיחת כל מערכת החינוך החל מיום ראשון הקרוב וציין כי מדובר ביום של חג ובבשורה חשובה לתלמידים: ״החלטת קבינט הקורונה לפתוח את כל בתי הספר היא תוצאה של מאבק עיקש שניהלה מערכת החינוך, עם רוח גבית חשובה של המורות והמורים, תוך הסתמכות על צוות המומחים שסייע רבות להבהרת עמדתנו״. 

עוד הוסיף השר גלנט כי ״מעתה, נטל ההוכחה והאחריות עוברים אלינו. אין לי ספק כי החזרה המלאה לשגרה במערכת היא מהלך מורכב שיארך זמן. בשיתוף השלטון המקומי ראשי הערים והרשויות, ומתוך אמון גדול במורים, המורות, הגננות והמנהלים המצויינים שלנו, נממש את החזרה הזאת באחריות ובזהירות. נקפיד, קלה כחמורה, על בריאות המורים ועל בריאות התלמידים אין חשובות מהן״.

סגן השר במשרד רה"מ פטיו מולא:״אני רואה חשיבות נעלה במיזם "הכיתה הדיגיטלית" שמסייע באופן מיוחד לחברה הערבית והדרוזית בעת הקשה הזו בה אנו נמצאים, אמשיך לשתף פעולה למען ילדינו עם שר החינוך יואב גלנט".

ראש מועצת ירכא אלי רגב ציין כי המחשבים שנתרמו לתלמידי ירכא, ע"י שר החינוך יואב גלנט מהותיים ליישוב ולאתגרי הלימוד מרחוק בתקופת הקורנה. זהו סיוע משמעותי לחיזוק ההכשרה והמיומנות הטכנולוגית, של ילדי היישוב,  בעתיד כמהנדסים וכמדענים ויעצימו את  שילובם בתחומי ההיטק והחדשנות לאחר שיחוררם מצה"ל.

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הוא הצהיר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך שידם אינה משגת.

משרד החינוך יפעל לחלק את המחשבים ואת הטלפונים באופן צודק כדי להבטיח צמצום פערים אמיתי ולתת מענה ראוי לתלמיד המגיע מרקע כללי מוחלש. אך, בד בבד המשרד גם ייתן מענה לתלמידים מרקע כלכלי חברתי בינוני וגבוה שהקורונה פגעה בפרנסת הוריהם והם מתקשים לכלכל את המשפחה.

 

צילום שלומי אמסלם, לע״מ.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים