יוצאים קדימה ללמידה בשגרת קורונה

שר החינוך יואב גלנט מודיע על תכנית "יוצאים קדימה" ללמידה בשגרת קורונה, כיתות א'-ד' ילמדו לפחות 4 ימים בתוך מוסדות החינוך, תינתן גמישות ניהולית למנהלי בתי הספר

29.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יוצאים קדימה ללמידה בשגרת קורונה

שר החינוך יואב גלנט במחוז הצפון

 

שר החינוך יואב גלנט מודיע על תכנית "יוצאים קדימה לימודים בשגרת קורונה" בבתי הספר היסודיים. מדובר בתכנית זמנית לתקופה של שבועיים, בכפוף להחלטות הקבינט.

לפי התכנית, שגובשה במשרד החינוך בתיאום עם מנהלי בתי הספר וראשי הרשויות, כיתות א'-ד' ילמדו לפחות ארבעה ימים בבית הספר החל מהשבוע הבא, תלמידי כיתות ה'-ו' ימשיכו בלמידה מרחוק. 

המתווה גובש בהתאם להחלטות קבינט הקורונה:

1. לא יוקצה תקציב נוסף למערכת החינוך.
2. לפי דרישת משרד הבריאות הלימודים יתקיימו בחצאי כיתות - 18 תלמידים בכיתה.
3. שר החינוך יגבש מתכונת אופטימלית להפעלת מערכת החינוך בתנאים אלו לשבועיים הקרובים.

בתום התייעצויות מקצועיות שקיים שר החינוך גלנט עם מנהלי המחוזות במשרד החינוך, עם מנהלי בתי הספר ועם ראשי הרשויות, החליט השר כי תינתן גמישות ניהולית למנהלי בתי הספר לטובת הפעלת מערכת החינוך במתכונת אופטימלית – כאשר יתאפשרו 4 או 5 ימי לימוד בתוך מוסדות החינוך, לפי החלטת המנהלים השונים.

שר החינוך יואב גלנט: "התכנית המקורית שלנו הינה להחזיר את תלמידי בתי הספר היסודיים לחמישה ימי למידה בבתי הספר. לנוכח מגבלות התקציב והתנאים הבריאותיים שהוגדרו בידי משרד הבריאות – קיבלתי החלטה שכיתות א'-ד' יגיעו לבתי הספר לארבעה ימים בשבוע לפחות, ויהיו מוסדות שבהם יגיעו ליותר מכך. 

אני בוטח ומאמין במנהלים ובמורים המצוינים שלנו, שיחד עם ראשי הרשויות יפעילו את מוסדות החינוך בצורה המיטבית. הם גיבורי ׳הגל השני׳ של הקורונה, שעמדו בנחישות בפני אתגרי החינוך והלמידה, ועשו לילות כימים למען התלמידים.

משרד החינוך, יחד עם ראשי הרשויות ובהובלת מנהלי בתי הספר, ידאג לחינוכם של התלמידים, תוך שמירה ודאגה לבריאותם ולביטחונם".

 

תגובות

מומלצים