יותר הורים רוצים שילדיהם ילמדו ביסודי ב' בדליה

זה לא במקרה שבית ספר יסודי ב' בדאלית אל כרמל שהיה זירה מוזנחת וההורים לא רצו שילדיהם ילמדו בו, הופך בשנה השלישית לניהולה של המחנכת דליה נסר אלדין למקום רצוי שתלמידים רבים עומדים בתור להירשם לו, זה אחד מבתי הספר שיש בו עצמאות ושותפות, הנהלה וצוות והילדים בוחרים מה ללמוד.

05.11.2021 מאת: חסין חלבי
יותר הורים רוצים שילדיהם ילמדו ביסודי ב' בדליה

 

דליה נסר אלדין אחת המנהלות המוערכות והטובות שמערכת החינוך בדאלית אל כרמל הכירה, ואת זה לא יכול אף אחד לקחת לה, חוזרת לפני שלוש שנים למערכת החינוך הישובית בדליה ומשולבת בבית ספר יסודי ב' אחד מבתי הספר הנידחים שהסטיגמה עליו הייתה שולית ובעיקר למדו בו תלמידים ממשפחות במצב סוציו אקונומי נמוך במיוחד. הישגי הלימודים של בית הספר הזה לא היו טובים.

 

דליה מגיעה עם רוח טובה וחיובית, מה שנתן חיים יפים ורצויים לבית הספר, עבודה נכונה בשיתוף הצוות החינוכי, הפכו את הבית ספר למבוקש ביותר ללמוד בו בדאלית אל כרמל, ולא לדבר על ההישגים המשמעותיים שבית הספר רושם.

 

התלמידים שעלו השנה לחט"ב הם היו התלמידים הראשונים שהובילו על שאר התלמידים שהגיעו משלושה בתי ספר יסודיים אחרים בדליה.


המיוחד של בית ספר יסודי ב' דאלית אל כרמל, שהוא אחד מבתי הספר בישראל שמנוהל בשיטה העצמאית ויש בו חופש בחירה לימודית של התלמידים בשיתוף הצוות חינוכי.

 

 

לומדים בבית הספר 357 תלמידים השייכים להורים יציבים שמגיעים באהבה ושותפים מלאים בבית הספר, ההורים מפרגנים לצוות החינוכי, כי הם רואים תוצאות נהדרות.

 

אין ספק שבתי הספר היסודיים מעצבים את פני התלמיד בתחילת דרכם וזה שלב קריטי וחשוב לתת לתלמידים את היכולת להכיר להבין וללמוד את כל הדברים בדרך לחט"ב ולחיים הגדולים. בית ספר יסודי ב' נותן את כל האפשרויות שהתלמיד יהיה חלק בכל הפעילות הלימודית בבית הספר, היום בית ספר יסודי ב' הוא אחד מבתי הספר שלא נרשם בהם שום מקרה של אלימות, בית הספר מצליח לחנך לשלום ואהבת האחר, זה בזכות השקעת הצוות הבית ספרי בחינוך התלמידים לא להשתמש באלימות אחד נגד השני.

 

בבית הספר יש 30 מחנכים, ששותפים ביוזמות אישיות, בית הספר לא מחכה להנחתת תכניות מבחוץ, הם בונים את התכנית ועל כל הצעה מנהלים דילוג בית ספרי ואז מגיעים לתשובה שהכל לטובת התלמיד, ובעיקר מאתרים צרכים ומה שמתאים לתלמידים, למשל קמה תכנית יחודית שהיא המצאה של בית הספר תכנית השביל לאקדמיה, שכל מחנכת יכולה להחליט מה שהיא רוצה לעשות בתכנית, יש יוזמות אישיות, תכנות מחשבים, בניית סרטוני אנימציה, העשרה מספרית באנגלית, כתיבה יצירתית, יצירות, אומנות, מוזיקה, אנסמבל ועוד. התכנית משלבת את כל התלמידים לפי בחירה, כמו באקדמיה, בשביל זה התכנית מצליחה לגבש את כלל התלמידים.

 

 

בית הספר דוגל לכבד את התלמיד, לתת בו אימון ולהעניק לו את הצרכים שמתאימים לו, ולתת לו את ההזדמנות לבלוט להיות מרכזי איפה שהוא העדיף להשתלב. זה מעניק גם נחת למחנכים לא להיות בדחיסה, להיות חופשיים ונוחים.

 

ביסודי ב' דאלית אל כרמל יש אווירה נוחה ורגועה, בדיוק מה שנדרש ממערכת חינוך, תקוותנו שכל בתי הספר ילכו בדרך הזו למען חינוך הדור הבא בכפר.

 

תודה רבה לכל מי שסייע לנו בהבאת התמונה החינוכית של בית ספר יסודי ב', שהיה שנים מדורג אחרון ובתקופה קצרה מאז הגעתה של המנהלת דליה ביראני נסר אלדין בית הספר נושם לרווחה ומטפס למקום הראשון בהישגיו בכפר.

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

8. من البلد ولست مصوت لرفيق حلبي לפני 26 ימים
للمعلومه
7. גלית לפני 27 ימים
מנהלת מעולה ישראלית לכל דבר
6. מורה פנסיוניר לפני 27 ימים
לרפיק חלבי
5. הורים לפני 27 ימים
בית ספר מיוחד ובית לילדים שלנו
4. רוני לפני 27 ימים
כל הכבוד
3. דליה לפני 27 ימים
דליה ביראני נסר אלדין מיוחדת בכל
2. אימא לפני 27 ימים
בית ספר רמה מעל כולם אצלנו בכפר
1. עיסאם נסראלדין לפני 27 ימים
מגיע להם הרבה כבוד והערכה

מומלצים