כבוד למחנך עלי ביראני בדליה

עלי ביראני אחד מותיקי המחנכים בדאלית אל כרמל, מילא תפקידים רבים במוסדות המדינה והארגונים השונים, עלי גידל משפחה למופת שלכל אחד מהם יש תרומה רבה לחברה בכללי ובעיקר עלי השריש קן חינוכי שממשיך עד יום זה, ערב לכבוד אבו אמין עלי ביראני, סרטון

04.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כבוד למחנך עלי ביראני בדליה

 

הערב נערך בבית ספר יסודי ג' בדאלית אל כרמל, בערב לקחו חלק נכבדי העדה הדרוזית ואנשי ציבור מובילים בפוליטיקה ובכלכלה בישראל, בנוסף לאנשי ציבור, צוות חינוכי וחברים ותיקים ובעיקר בני המשפחה התומכת והמחבקת של עלי.

אין ספק שההפקה וההשקעה בתפאורה הייתה מאוד מקצועית בנוסף לילדים אשר הופיעו מעל הבמה ונתנו את הטוב ביותר שלמדו, בלטו בנות כיתה ב' של בית הספר שתודרכו ע"י המחנכות לינה כמאל, נסרין שאמי, גאדה אבו חמוד.[

המחזה והשיר שהציגו התלמידים הם מפרי עטו של הסופר והמשורר והיב נדים והבה.

אין ספק ששותפות של כל הצוות הביאה לאיורע מיוחד, לכבוד אדם יקר, שפרץ דרך והתעקש להיות מחנך בזמנים קשים, שבכפר בכלל לא למדו בגלל הדיכוי הטורקי במשך שנים.

ההיסטוריה בשיר מעל במה ע"י תלמידים ותלמידות, מוזיקה שורשית שמחברת כל מי שמאזין לה למקום ולכפר הישן, שבו התושבים חיו פשוט, לא היה להם כלום ובעיקר חיו בפחד ולמרות הכל היו כמה בודדים כמו עלי שפרצו את המחסום והלכו על חינוך.

שיך מוופאק טריף שכיבד את המעמד והגיע לאירוע, התייחס בדבריו לרצח הצעיר דניאל חלבי ז"ל.

עלי ביראני אחרי שפרש ממערכת החינוך שימש שגריר השלום והעדה הדרוזית בעולם, פעל בעמותות השונות בחברה, עלי מכיר היטב את ההיסטוריה וביתו מלא בפריטים היסטוריים, בבית שבו מתגורר, ביקר המנהיג הדרוזי הלבנוני שכיב ארסלאן, הכנופיות הערביות, ראשי ממשלה והשחקן הגדול ריצ'ארד גיר.

עלי היה פעיל מרכזי במספר עמותות וארגונים למען קירוב לבבות ואחווה בין עמים בכל העולם, עלי ביראני עסק שנים בחינוך והיה מעורב בעיצוב החברה הדרוזית, אבא שלו ז"ל חינך אותו לאהבה וכבוד.

עלי ביראני איבד את אשתו, גידל בנים ובנות מצליחים וחלקם הלכו בדרכו, המשפחה מעסיקה עובדים רבים בתעשייה האווירית והבן פטין משלים את דרכו של אביו בחינוך.

 

עלי ביראני ערב הוקרה 2019

תגובות

3. חסיסי לפני 12 חודשים
איש טוב ואדם יקר...
2. אמיר לפני 12 חודשים
כל הכבוד ברכות
1. נאטור שחאדה לפני 12 חודשים
דלית אל כרמל

מומלצים