כיצד לבחור מסלול לימודי תואר שני?

הצורך ברכישת השכלה חדשה נובע מהרצון להכיר וללמוד דברים חדשים ומעניינים, וגם כמובן כדי למצוא את הדרך הנכונה והמתאימה ביותר לפיתוח קריירה עתידית ומספקת.

25.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כיצד לבחור מסלול לימודי תואר שני?

 

ניתן לומר כי מחשבות וצרכים אלו קיימים עבור אנשים צעירים המעוניינים להתחיל ללמוד תואר ראשון במוסד אקדמי, אך מה בנוגע לאנשים בוגרים שסיימו את לימודי התואר הראשון וכעת רוצים להמשיך ללימודי תואר שני?

עבור קהל יעד זה מדובר על צורך מהותי עבור מטרות שונות ומגוונות, אך נשאלת השאלה איזה מסלול לימודים לתואר שני כדאי לבחור? במאמר הבא ננסה לענות על השאלה הגורלית הזו.

למה כדאי ללמוד תואר שני?

ישנם בוגרים רבים של אוניברסיטאות ומכללות המסתפקים ברכישת השכלה אקדמית בסיסית של תואר ראשון, אם בגלל מציאה והשתלבות בקריירה איכותית או חוסר רצון להמשיך לרכוש השכלה במסגרת אקדמית, ולכן אינם מעוניינים לשדרג את מעמד ההשכלה שלהם כבוגרי תואר שני. לעומתם יש אנשים שסיימו את לימודי התואר הראשון, ורוצים להרחיב את השכלתם באמצעות הצטרפות אל מסלול לימוד של תואר שני.

הרצון להמשיך ללימודי תואר שני יכול להיות מיד לאחר סיום לימודי התואר הראשון, או לחילופין כעבור כמה שנים מסיום הלימודים האקדמיים. לרוב המטרה של לימודי תואר שני היא לצורך רכישת השכלה רחבה ומקיפה יותר, אותה התלמידים נדרשים לבצע באמצעות הגשת מטלות כתיבה ועבודות סמינריוניות מחקריות.

על אף שמדובר במסלול לימוד אקדמי קשה יותר לעומת לימודי התואר הראשון, מדובר על מסלול קצר יחסית הנמשך עד שנתיים לכל היותר. בנוסף, ניתן למצוא חוגי לימוד לתואר שני גמישים יותר מבחינת שעות לימוד, כך שגם אנשים קרייריסטים עסוקים יוכלו להשתלב במסלול לימודים אלו ולהצליח לסיים את הלימודים בהצלחה. ישנם מקומות עבודה המעודדים את עובדיהם לצאת למסלולי הכשרה אקדמיים כדי להרחיב את השכלתם, ולכן הם מאפשרים לעובדים שסיימו את הלימודים לקבל תוספת שכר או משתתפים בעלות מסוימת מהלימודים.

טיפים לבחירת מסלול לימודים לתואר שני

אם החלטתם להתחיל בלימודי תואר שני כדי להרחיב את השכלתם, לשדרג את המשכורת, להעלות את ההתמחות המקצועית או כל סיבה אחרת – חשוב שתבצעו את הבחירה הנכונה בנוגע למסלול לימוד מתאים עבורכם. הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם בכך:

  • בחרו חוג לימוד מקביל לתואר הראשון – על מנת שתצליחו להתחבר לנושאי הלימוד המועברים בתואר השני, כדאי שתבחרו מסלול לימודים זהה לחוג הלימוד שלמדתם בתואר הראשון. לדוגמה אם סיימתם תואר ראשון בחוג מדעי הרוח והחברה, העדיפו לבחור חוג לימוד זהה בקטגוריה הזו.
  • חשבו מהי המטרה של הלימודים – כדאי לבחור מסלול לימוד שיתאים למטרה המרכזית של הוצאת התואר השני, כך שאם המטרה היא להרחיב השכלה בתחום עבודתכם כמנהלי מחלקה בחרו תואר שני במנהל עסקים.
  • בדקו מהו משך הזמן של הלימודים – אם אתם מעדיפים לסיים את התואר השני בזמן הקצר ביותר, העדיפו לבחור מסלול לימוד הנמשך זמן קצר יחסית.

היכן כדאי ללמוד תואר שני?

כיום אוניברסיטאות ומכללות מציעות מסלולי לימוד שונים ללימודי תואר שני, כך שהבחירה הופכת מגוונת יותר עבור המתעניינים. כדאי לזכור כי כל מוסד אקדמי מציע תוכניות לימוד שונות, נוסף על מבנה מערך השיעורים ועלויות הלימודים, לכן מומלץ להתרשם ממה שיש לכל מוסד לימוד להציע באמצעות קביעת פגישות ייעוץ.

 

תגובות

מומלצים