כל ההנחיות ממשרד החינוך לתלמידים ולמורים

על פי ההנחיות שנקבעו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, החל מהיום בתי הספר יהיו סגורים לגמרי, ובכללם החטיבות העליונות, בעקבות הודעת ראש הממשלה, משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי, גני הילדים ומוסדות החינוך המיוחד לא ילמדו. 

15.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כל ההנחיות ממשרד החינוך לתלמידים ולמורים

 

בתוך כך, לא יתקיימו:

בחינות בגרות לכיתות י"ג י"ד
לא יתקיימו הבחינות המעשיות באומנות מוזיקה תיאטרון ומעבדה 
לא יתקיימו בחינות באנגלית בע"פ.
לא יתקיימו מתכונות, ולא שיעורי תגבור לקראת מתכונות.
תלמידים לא יורשו להגיע לבתי הספר, ואף המורים, 
יש לסגור את המבנים ולהשאירם סגורים עד להודעה אחרת.

מדיניות המשרד היא למנוע פגיעה בבגרויות ואנו נמשיך לעדכן באופן שוטף.

לא ילמדו: גני הילדים ותלמידי החינוך המיוחד

המשמעות:

1. כ- 50.000 ילדי חינוך מיוחד הלומדים במוסדות החינוך המיוחד לא ילמדו.

2. לכ-.90,000 תלמידים בסיכון יינתן מענה חינוכי במרכזי החירום

3. כ- 20,000 תלמידים שנמצאים במסגרת הפנימיות לא ילמדו. מתוכם כ- 2,800 תלמידי נעל"ה ותלמידים שאינם ברי פינוי ישארו ללון בפנימיות, ויקבלו מענה חינוכי. 

כמו- כן, יתבטלו כל הפעילויות הבלתי פורמליות (כגון: טיולים, סיורים, פעילות של תנועות נוער, ארגוני נוער, מכינות קדם צבאיות, חוגים וצהרוניות). גם הבגרויות שאמורות היו להתקיים לאורך השבוע באנגלית בעל פה, באומנות מעשית ומבחני הלומדים במסלול יג ו- יד, לא יתקיימו. 

שמואל אבואב מנכ"ל משרד החינוך בפניה למנהלים ולעובדי ההוראה: "מערכת החינוך של מדינת ישראל כבר ידעה ימים קשים. ימים של מלחמה, ימים של צנע, של ירידה למקלטים, ימים של טילים, של גיוס כללי ושל מבצעים לאומיים.

מערכת החינוך ידעה ימים קשים, ידעה ימים של שעת מבחן, ולעולם עמדה איתן במבחנה. מאז ימי קום המדינה, ידעה מערכת החינוך מהי דרכה, מהו חזונה, ומכל משבר יצאה מערכת החינוך שלנו חזקה ומחוזקת, צועדת בנחישות כלפי יעדיה ומטרותיה. 

מערכת החינוך עומדת בימים אלה במבחן ראשון מסוגו. בפעם הראשונה נסגרים מוסדות החינוך ופוסקים מפעילותם, תלמידי ישראל מתבקשים להימצא בביתם, ואף על פי כן – איננו רוצים שהם ימצאו באפס מעשה. אנו רוצים לראותם ממשיכים את מלאכת הלמידה, צורכים תכני למידה מרחוק, מקבלים מענה לצרכיהם הרגשיים, ומבצעים תרגילים מבתיהם.

בתקופה האחרונה, עם התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם, גיבשנו תכנית להפעלת שירותי למידה מרחוק, וקיווינו מאוד שלא נאלץ ליישמה.

לצערנו, הנגיף חדר לישראל, ומערכת החינוך שלנו עומדת בימים אלה בפני אתגר חדש. שכרנו אולפני צילום, קבענו מערכי שיעור און-ליין, בעברית ובערבית, וכעת אנו מעמידים את ערוצי הלמידה הללו עבורכם, עובדי ההוראה המסורים, ועבור ציבור התלמידים.

אנו מזמינים אתכם להשתמש בכלי הלמידה מרחוק, להסתייע בהם כמיטב הבנתכם ולנסות ליצור שגרה חינוכית, למרות הקושי וחרף התנאים הלא פשוטים. מוקיר ומחזק את ידיכם".

 

תגובות

מומלצים