כשבדואית אתיופית ורוסיה נוסעות לראיין פליטים סוריים

סרט של סטודנטיות מאורנים מעורר עניין רב בקרב מארגני פסטיבל סרטים דוקומנטריים בגרמניה, הסרט שיצרה ג'ודי דלאל זובידאת, יחד אנטנש גבטיה ממוצא אתיופי ורינה פיטקיס ממוצא רוסי, מביא את סיפור חייהן של השלוש והתמודדותן עם קונפליקטים שונים.

05.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כשבדואית אתיופית ורוסיה נוסעות לראיין פליטים סוריים

צילום באדיבות המכללה

 

ג'ודי דלאל זובידאת, סטודנטית שנה שלישית בחוג לתקשורת במכללת אורנים, הוזמנה להציג את סרטה 'בדואית, אתיופית, רוסיה' במסגרת פסטיבל לקולנוע דוקומנטרי בגרמניה.

הסרט, אותו יצרה דלאל הבדואית, יחד עם שתי סטודנטיות מהחוג, אנטנש גבטיה ממוצא אתיופי ורינה פיטקיס ממוצא רוסי, מביא את סיפור חייהן של השלוש והתמודדותן עם קונפליקטים שונים במרכיבי הזהות שלהן, לפני ואחרי מפגשים עם פליטים סורים בגרמניה, מסע שקיימו במסגרת הלימודים בחוג לתקשורת באורנים.

הסרט נשלח לפסטיבל בראונשוויג לקולנוע דוקומנטרי, ומארגניו זיהו את העניין החברתי פוליטי שבמרכזו, המעסיק מאוד את החברה הגרמנית היום, והחליטו לא להציג אותו במסגרת התחרות, אלא אחריה, ולייצר סביבו עניין גדול יותר.

הסרט תורגם לגרמנית, דלאל הוזמה לבראונשוויג ותשהה שם כמה ימים, במהלכם תיפגש עם יוצרים צעירים, במאים ותיקים, אנשי חינוך, סטודנטים ובני נוער. בכל המפגשים הסרט יוקרן ולאחריו יתקיימו שיחות ודיונים שיעסקו בפליטים, מיעוטים והגירה.

אוהד אופז, המורה והמנחה אל דלאל במכללת אורנים אומר כי העיר בראונשוויג מקיימת כל שנה פסטיבל סרטים דוקומנטריים, ולצידו סדנאות ומפגשים בנושא חינוך, תרבות וחברה, הנמשכים גם אחרי שהפסטיבל מסתיים.

"זה כבוד גדול, לדעתנו הרבה יותר מהתחרות עצמה, לקחו את הסרט שלהן, זיהו את הפוטנציאל, ובנו תוכנית שלמה סביבו, ג'ודי, רינה וענטנש עוסקות בנושאים שמעניינים מאוד את הגרמנים היום, והן עשו את זה בצורה מאוד מיוחדת, ומרגשת".

 

תגובות

מומלצים