להקים מערך פיקוח על גני הילדים

בעקבות רציחתה של התינוקת יסמין בגן הילדים בו שהתה מציעים באיגוד מנהלי אגפי החינוך לחוקק באופן מידי חוקי עזר לאכיפה, הגנים הפרטיים נדרשים להליך רישוי עסקים ובמסגרת זו יש להחיל עליהם פיקוח עירוני.

11.06.2018 מאת: פורטל הכרמל
להקים מערך פיקוח על גני הילדים

הזעזוע העמוק בו נמצאת החברה הישראלית עם דבר הירצחה של פעוטה במסגרת גן הילדים על ידי הסייעת בצוות החינוכי מטלטלת בימים אלו את כל ההורים ואת העוסקים בתחום החינוך.

אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות פנה הבוקר לראש הממשלה בבקשה כי יקדמו באופן מידי חקיקה המחייבת לקיים פיקוח בגני ילדים ומסגרות חינוכיות כבר מגיל לידה ולא להשאיר את הוואקום הקיים כיום בגילאי לידה עד שלוש. 

קמינסקי, הסב את תשומת  ליבם של השרים להצעה שהעביר אליהם בעבר עם נייר עמדה עמדה ופניה לראש הממשלה כבר לפני שנתיים, במטרה להחיל את הפיקוח כבר מהמסגרת הראשונית ולא להמתין לגיל הכניסה לגיל חוק חינוך חובה.

לדבריו של קמינסקי, "מזה תקופה ארוכה מועברת פעם אחר פעם אחריות המדינה לגופים פרטיים, כחלק ממדיניות רבת שנים לכלכלה חופשית. האחריות שלנו כחברה היא למנוע מקרים מסוג זה. האחריות המקצועית שלנו כמנהלי אגפי חינוך היא לדאוג כי כלל ילדי מדינת ישראל ישהו במסגרות המפוקחות על ידי משרד החינוך בלבד. 

עוד הוסיף קמינסקי כי החלטת הממשלה שהתקבלה להעביר את הגיל הרך לפיקוח בידי משרד הרווחה הינה שגויה ומוטת  מאבקי כח הבאה על חשבון ילדינו. משרד הרווחה אינו יכול לייצר רצף חינוכי עם מערכת החינוך הקיימת ולמעשה בכך נגרם קיפוח והגדלת פערים כבר מגיל צעיר ביותר.

ובכל הקשור למסגרות הבסיס בגילאים צעירים ורכים, ציין קמינסקי כי חובה לקיים גם עבורם מערך פיקוח ממלכתי מטעם משרד החינוך וכן פיקוח באמצעות הרשויות המקומיות בתהליך רישוי העסקים הנדרש למקום. 
 
בנוסף ציין כי קיימת חשיבות רבה בהכשרתם של צוותי חינוך וסייעות גם בגנים פרטיים, לאור העובדה כי ברגישות שנוצרה קיים צורך בחיזוק הצוותים וחיבורם חזרה להורים, שהפכו לאוכלוסייה דואגת ומודאגת".

 

תגובות

מומלצים