למא מנצור מאוניברסיטת חיפה זכתה במלגת רודס היוקרתית

קרן המלגות הוותיקה והיוקרתית בעולם, שנוסדה על ידי איש העסקים סיסיל ג'ון רודס, פרסמה השבוע את שמות 88 הזוכים במלגה היוקרתית שלה, להם תעניק מלגת לימודים באוניברסיטת אוקספורד בבריטניה, בהם למא מנצור מאוניברסיטת חיפה.

26.12.2018 מאת: פורטל הכרמל
למא מנצור מאוניברסיטת חיפה זכתה במלגת רודס היוקרתית

קרן רודס, קרן המלגות היוקרתית בעולם, הכריזה על 88 סטודנטים מכל העולם להם תעניק מלגת לימודים באוניברסיטת אוקספורד בבריטניה. בין הזוכים במלגה הנחשקת, (עד 715 אלף ₪ לשלוש שנות לימוד) זכו גם שני סטודנטים ישראלים. אחת מהם היא למא מנצור - בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה בתוכנית למצטיינים של אוניברסיטת חיפה. מדובר בהישג יוצא דופן – זאת הפעם השנייה ברציפות שסטודנטית של אוניברסיטת חיפה זוכה במלגה היוקרתית, כאשר הקרן התחילה לפעול בישראל רק לפני כשנתיים. לפני שנה זכתה במלגה היוקרתית הסטודנטית ליאן נג'אמי. נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין: "זהו הישג יוצא דופן עבור כל מוסד אקדמי בעולם בכלל ובישראל בפרט. נמשיך לקדם מצוינות מחקרית ואנושית". 

קרן רודס, קרן המלגות הוותיקה והיוקרתית בעולם, שנוסדה על ידי איש העסקים סיסיל ג'ון רודס, פרסמה השבוע את שמות 88 הזוכים במלגה היוקרתית שלה, בהם למא מנצור מאונ' חיפה, שמצטרפת לליאן נג'מי, גם היא בוגרת אוניברסיטת חיפה, שנבחרה על ידי הקרן בשנה שעברה. 

למעשה, בעצם בחירתה של מנצור, מציינת אוניברסיטת חיפה והאקדמיה הישראלית הישג מרשים נוסף – זאת הפעם השנייה ברציפות, מתוך שנתיים בלבד בה קרן רודס פועלת בארץ, שבוגר של אוניברסיטת חיפה זוכה במלגה הנחשבת - מקרה לא שכיח באקדמיה בכלל ובמחוזותינו בפרט. בכך מתייצבת אוניברסיטת חיפה במקום הראשון בישראל בזכיית בוגריה במלגת היוקרתית – יחד עם האוניברסיטה העברית בירושלים.

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין: "אני רוצה לברך את למא מנצור על זכייתה במלגת קרן רודס – תלמידה מצטיינת, בולטת בהישגיה ובאישיותה. שוחחתי עמה והבעתי את גאוות כולנו. גב' מנצור היא הסטודנטית השנייה שלנו, שנה שנייה ברציפות, שזוכה לכבוד הזה - הישג יוצא דופן לכל הדעות. בחירתה היא עדות נוספת לאיכות הסטודנטיות והסטודנטים שלנו ואני מזמין את כל מי שמתלבט היכן ללמוד וכיצד להגשים את עצמו, לבקר אצלנו, בחיפה".

קרן רודס: קרן לימודים המעניקה מלגה לימודים ומלגת שהייה באוניברסיטת אוקספורד, מלגה זו מוענקת לסטודנטים שמזוהים על ידה כ"מנהיגי העתיד". בין בוגריה נמנים נשיא ארה"ב ביל קלינטון, וממלאת מקום נגיד בנק ישראל, ד"ר נדין טרכטנברג.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים