לראשונה מוקמת חווה חקלאית בחינוך הדרוזי

יום חג לחינוך הדרוזי בצפון שחווה חקלאית תוקם בכפר יאנוח גת בגליל ותתן מענה חינוכי לעשרות ישובים באזור, יוזם הרעיון ראש מועצת יאנוח גת מודי סעד, בעזרת ואישור מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון, המטרה לתת לגיל הרך ולמתבגרים להתחבר לאדמה ולהבין את המשמעות.

05.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לראשונה מוקמת חווה חקלאית בחינוך הדרוזי

 

החווה החקלאית הראשונה במגזר הדרוזי וה 15 בצפון, לקראת פתיחה. חווה חקלאית בחינוך הדרוזי היא חזרה לשורשים ולתת לילדים להתנטרל מהטכנולוגיה מספר שעות ביום, כדי לגעת באדמה, לעבד, לזרוע ולגדל בקטנה, לטפל בחיות, שבסופו של הליך יש תמורה עבור התלמידים, זה לדעת הרבה ובעיקר לכבד את האדמה.

ראש מועצת יאנוח גת מודי סעד: "כראש רשות ביקשתי את הקמת החווה החקלאית, כדי לחבר את הצעירים לאדמה וזה היעד שלנו, אני שמח שהמחוז נענה לבקשתי ומנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון נתנה סמל מוסד, החווה תקום ביאנוח".

"בימים הקרובים יתקיים מכרז למנהל החווה ולעוד 5 עובדי הוראה, עובד אחזקה ומזכירה".

מודי סעד: "החווה תעניק שירותים לכלל בתי הספר באזור מכיתה א' עד י"ב, שזה כולל, כפר ורדים, אבו סנאן, ירכא, גוליס, כסרא סמיע.

מנהלת המחוז במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון: "אני שמחה מאד על כך שהחווה החקלאית הראשונה במגזר הדרוזי בישראל בכלל ובצפון בפרט , תפתח בכפר יאנוח ג'ת. הנושא סוכם במפגש היערכות לפתיחת שנה שקיימתי זה מקרוב עם ראש הרשות הנמרץ מודי סעד ואני מאד גאה על כך".

דובר המחוז דויד גורלי: "ביאנוח ג'ת כ 6500 נפש, אוכלוסיית גילאי 0 עד 19 מקיפה כ 2480 נפש, כאשר מספר התלמידים מהגיל הרך ועד העל יסודיים, כולל, עומד על 1782".

 

תגובות

2. אימא לפני 11 חודשים
חבל שזה לא בכרמל גם
1. מישהו לפני 11 חודשים
כל הכבוד

מומלצים