לרין הנו ולוזיאנה חלבי חזרו מהונג קונג מלאות גאווה

שתי הנערות הדרוזיות לרין מגוליס ולוזיאנה מירכא שזכו לייצג את ישראל בפרויקט שגרירים צעירים, מדברות על העוצמה והשליחות ובעיקר חוזרות מלאות גאווה כי הצליחו לחשוף ולהכיר לתרביות אחרות את העדה הדרוזית בישראל ותרומתה הרבה לעם היהודי.

15.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
לרין הנו ולוזיאנה חלבי חזרו מהונג קונג מלאות גאווה

 

פרויקט שגרירים צעירים בהובלת התנועה הדרוזית הציונית, בשיתוף פעולה עם ביה"ס חן לשגרירים פ"ת והמועצה הציונית בישראל.

החודש המשלחת יצאה מישראל להונג קונג לייצג את מדינת ישראל בטקס יום הזיכרון ויום העצמאות ה-71 של ישראל.

את צוות המשלחת הובילו מושיק כהן מפקח משרד החינוך ואביב עמרני מהמועצה הציונית בישראל.

לרין הנו בת 14 בכיתה ח' לומדת בחט"ב ג'וליס, בתם של ענת וסקר הנו, לרין תלמידה מוצלחת בלימודים ושולטת טוב בשפות האנגלית והעברית, נבחרה במסגרת הפרויקט ועברה הכשרה עם שאר החברות שלה במשלחת.

לרין לפורטל הכרמל: "בפגישות שלנו עם הקהילה היהודית בהונג קונג, דיברנו על המעורבות והתרומה של העדה הדרוזית בישראל, זה היה מאוד חשוב לי להבהיר שאנחנו כמיעוט חיים בכבוד במדינה דמוקרטית, לא הרגשתי שאני באה מכפר, היה לי מאוד נוח".

לרין: "המסר שלי לחברה שלנו, להראות לכל העולם את היכולות שלנו למרות מספרנו הקטן, אנחנו יכולים לעבור כל מחסום".

לוזיאנה חלבי, בת 13 תושבת ירכא, הבת של ואאל וסברין חלבי, תלמידה טובה ששולטת באנגלית ובעברית, לוזיאנה רואה בשליחות שלה כפרויקט חשוב להראות את הפנים של העדה הדרוזית בישראל ולייצג את המדינה בכבוד.

לוזיאנה: "אני הסברתי על הדגל של הדרוזים ומה המשמעות של כל צבע בדגל, הסברתי על הסמלים והמועדים ובעיקר על התרבות החברתית הדרוזית, לי היה מאוד חשוב להעביר את הדברים".

לוזיאנה:"המסר שלי, אתה רוצה להיות אתה צריך לעבוד, למרות שהייתי לבד בשליחות הזו אבל ידעתי להביא כבוד לעצמי ולחברה לה אני שייכת".

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. סקסיזם לפני 5 חודשים
עוד העדפות מתקנות לנשים

מומלצים