מאבק על תפקיד מנהל תיכון חורפיש

המאבק שפוגע בתלמידי תיכון חורפיש, מועצת חורפיש הובילה לבחירתה של סדיקה פארס למנהלת התיכון, בית הדין האזורי לעבודה חיפה החליט לבטל את המכרז, שני המורים העותרים חסין סלאמה ואיאד סלאמה מברכים. מאבק שרק מתחיל מבלי להתחשב באינטרס החינוכי.

26.09.2021 מאת: חסין חלבי
מאבק על תפקיד מנהל תיכון חורפיש

 

סוגיה של התנהלות לא כל כך תקינה ולפי הסדר הציבורי, מה שהביא את חורפיש לסערה חינוכית, שיש בה הרבה שאלות, שכרגע צריך לברר אותם בבית הדין האזורי לעבודה והשאלות: האם מותר לרשות המקומית למנות איש חינוך שלא הוסמך לזה? והשאלות שמטרידות את ההורים למה זה בא על חשבון הילדים שלהם?.

 

 

בית הדין האזורי לעבודה חיפה, בפני כבוד הנשיא אלכס קוגן, נציגת העובדים גב' ציונה איזנשטיין, נציג מעסיקים מר חיים אזלן, עתירה של המורים חסין סלאמה ואיאד סלאמה נגד המועצה המקומית חורפיש, מדינת ישראל וסדיקה פארס, בעניין זכייתה של סדיקה פארס במכרז שלא כדין.

 

המועצה טוענת שהיה מכרז ב 5/8/21 ושיש פרוטוקול לועדת בחינה שראיינה את המועמדים. בועדה נכחו ראש המועצה, נציג משרד החינוך גלאל אסעד ונציג ציבור, המשקיף מפקח בית הספר מטעם משרד החינוך היה יוסף חסן

 

כל הצדדים העלו את טענותיהם ע"י בא כוחם, המועצה בהתחשב בהערות בית הדין הצהירה שהם מקבלים את המלצת בית הדין לביטול המכרז ולפרסם מכרז חדש בהתאם לחוזר המנכ"ל המתייחס לסוגיה. "עד המכרז הבא אנחנו מבקשים שהמשיבה תכהן באופן זמני כמנהלת בית ספר".

 

המדינה אמרה: "אחרי תחילת שנת הלימודים לא מפרסמים מכרזים. מה שנעשה זה מינוי בפועל, המינוי בפועל נעשה בהמלצת משרד החינוך של שני מפקחים ולפי הוראת חוזר מנכ"ל. בנסיבות המקרה יש להפסיק את המינוי של המשיבה 3 היום לאלתר. מה שמסר המפקח שיהיה מינוי בפועל ובתחילת השבוע הבא תהיה מנהל/ת חדשה בהתאם להוראות חוזר מנכ"ל".

 

המבקשים שהם מורים בבית הספר בירכו על ההחלטה לבטל את המכרז וביטול מינוי שנעשה שלא כדין.

 

סוכם כי עד למינוי מנהל בפועל, המנהלת תמשיך לכהן כמנהלת בית הספר

 

פסק הדין : בהמשך להסכמת ב"כ הצדדים ומבלי שצד מודה בטענות משנהו, אנו מבטלים את המכרז נשוא הליך זה וכפועל יוצא מבוטלת זכייתה של המשיבה 3 במכרז הנ"ל.

 

המועצה בתיאום עם משרד החינוך תפעל למינוי בפועל מנהל/ת בית ספר, וזאת תוך כשבועיים לאותו מינוי בפועל שיהיה עד פרסום המכרז החדש, והכל בהתאם להוראות חוזרי מנכל והוראות הדין.

 

עד שתתקבל החלטה למינוי בפועל תשמש המשיבה 3 כמנהלת בית הספר וזאת מבלי לקבוע כל קביעות או מסמרות לגבי העתיד.

 

נשמיך לעקוב אחרי הדברים

 

הציבור שרוצה לעדכן או לדיווח על מפגע או כל דבר אחר מוזמן לכתוב למייל editor@karmel.co.il או לשלוח הודעה לטל מספר 0545823934.

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

3. צפוני לפני 2 חודשים
עולם של קומבינות
2. דרוזי לפני 2 חודשים
זה נמצא בכל המועצות שלךנו
1. מורה לפני 2 חודשים
שאלה

מומלצים