מאיימים להשבית את בית ספר דתי אלאשראק

בדאלית אל כרמל יתחילו את שנת הלימודים כ 3350 תלמידים, בעוספיה יחלו את שנת הלימודים כ 2980 תלמידים, בדתי אלאשראק לומדים כ 850 תלמידים, ועד ההורים מאיים להשבית את פתיחת שנת הלימודים, מה עם כספי השיפוצים בעתיד דליה?.

30.08.2018 מאת: חסין חלבי
מאיימים להשבית את בית ספר דתי אלאשראק

חוזרים לבתי ספר, בדאלית אל כרמל ועוספיה ישנם מספר בעיות שעוד לא נפתרו סופית, למרות שאנחנו יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים, פורטל הכרמל מביא לכם את כל הפרטים וההכנות של שני הישובים, שמה שמזהים בעיות קשות במיוחד בשנת בחירות, למרות שזה נראה חלק.

במערכת החינוך בדאלית אל כרמל, ילמדו מטרום חובה בגני ילדים ועד התיכון, מעל 3300 תלמידים, השבוע התקיימו מספר פגישות של ועדי הורים עם המועצה המקומית, במספר סוגיות שעוד חסרות, אבל בינתיים אין איום להשבתה בדליה, למרות החוסרים.

השבוע היה צריך להתקיים תדרוך ע"י מנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל, שבוטל ברגע האחרון, והשאלות העיקריות שלא הצלחנו לקבל עליהן תשובות, האם המועצה המקומית דאלית אל כרמל קיבלה כסף לשיפוץ קיץ בתיכון עתיד דאלית אל כרמל שפעם אחרונה ששופץ ונצבע, זה היה לפני עשרים שנה.

בנוסף לתקציב הספריה שעד היום לא הועבר, בנוסף לסעיפי תקציב אחרים שמאוד חשובים וקריטיים שבינתיים לא יודעים מה קורה איתם.

ילדי הגן בדאלית אל כרמל ילמדו ב 25 גנים, רוב התלמידים מרוכזים ב 4 בתי ספר יסודיים, שמספרם מגיע בערך ל 1500, מעל 500 ילמדו בחט"ב, והשאר בתיכון.

חשוב לציין שמתוך המספרים האלה תלמידים שלומדים מחוץ למערכת הישובית בבית ספר דתי אלאשראק בעוספיה ובתיכון רונסון ובבתי ספר חט"ב ותיכון בחיפה, מספרם מגיע מעל 900 תלמידים.

בעוספיה לפי הנתונים שמועברים, ישנן בעיות בתקציבי הגנים, שבינתיים החשבון נשאר מעוקל ע"י ראסם נטור, לפי פסק דין של בית משפט, הדבר גורם לעוול קשה לאוכלוסיית הגנים.

בסוגיית בית ספר דתי אלאשראק ההפרדה בין בנים לבנות בחטיבת הביניים והתיכון, גרמה להחלטה של אורט לקצץ מאתיים שעות, מה שגורם לחוסר בשעות הוראה, ועדי ההורים מתעקשים מול אורט, עם המועצה, להחזיר את השעות לכיתה נוספת, ואם לא שנת הלימודים לא תיפתח.

חשוב לציין כי השעות האלה חסרים לחט"ב ולתיכון ולא לבתי ספר יסודיים.

בבית ספר יסודי דתי אלאשראק לומדים כ 400 תלמידים, ומעל 455 לומדים בחט"ב ובתיכון, ועד ההורים של בית הספר הזה פועל לפתוח עוד כיתה א', לאור ריבוי הדרישה של ההורים מהכרמל, שמתעקשים שילדיהם ילמדו בבית ספר זה.

מערכת פורטל הכרמל מאחלת שנה מוצלחת ופוריה לכלל התלמידים.

 

תגובות

4. דליה לפני 10 חודשים
עתיד ?
3. בעיה לפני 10 חודשים
זאת בעיה
2. עיספאויי לפני 10 חודשים
להתעורר חברים
1. תושב לפני 10 חודשים
הגזברית לא מעבירה כסף לגנים בעוספיא

מומלצים