מבנה בית ספר יסודי ג בדליה לא הולך להתמוטט

ההחלטה לחזק את מבנה בית ספר יסודי ג' לפי הוראות משרד החינוך ופיקוד העורף, הביאה את ההורים לחשוב שהמבנה עומד להתמוטט, בגלל שהכל התחיל מבלי שהם ידעו, והשאלה לאן ילכו הילדים ללמוד שיחזרו ביום ראשון?, ניסים אבו חמד:"זה מהלך מתבקש", אנס חדיד:"לא ברור למה זה התחיל עכשיו והחיזוק לא נדחה".

07.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מבנה בית ספר יסודי ג בדליה לא הולך להתמוטט

 

בהלה בקרב חלק מההורים שראו שעם היצאה לבידוד בית הספר הפך לאתר בנייה, וכאשר שאלו אמרו להם שהבניין עובר חיזוק כי הוא עלול לקרוס.

עכשיו שמערכת החינוך מנסה לחזור לשיגרה, מה בדיוק יעשו תלמידי בית ספר יסודי ג' דאלית אל כרמל? ואיפה ילמדו?, זה מה שמטריד את ההורים המודאגים.

בכל תרגיל של רעידת אדמה, נשאלה השאלה, מה יקרה לבניינים שנבנו לפני כל כך הרבה זמן אם רעידה תפקוד את האזור? ובין בתי הספר שנמצאים בסיכון בית ספר יסודי ג' דליה.

במועצה המקומית דאלית אל כרמל לאורך כל השנים היו מודעים לליקויים והפנו את השאלות לסעיף התקציבי שהמועצה תקבל ממשרד החינוך ומשרד הכלכלה שעד לפני שנה הכסף הזה לא היה.

בשנת 2011 פרסמנו תחקיר בעניין, בו התגלה שמעולם לא הוגשה בקשה אחת לחיזוק מבנים בשום משרד ממשלתי, ע"י המועצות המקומיות בכרמל, חוץ מבית ספר יסודי א' עוספיה שהנושא עלה בדיונים ובמחוז.

המהנדס הראשי דאז אמר שניתן לחזק את המבנים הנ"ל בצורה שאם תגיע הפגיעה תהיה חלקית עם נזקים קלים ולא עם התמוטטות כללית של רוב המבנים בהם נמצאים אלפי אנשים.

ניסים אבו חמד חבר המועצה מ.מ ראש המועצה ומחזיק תיק התשתיות והמבנים במועצת דליה, אומר לפורטל הכרמל והצפון: "אלה תקנות שיצאו בשנת 1980ו-1983, שמחייבות בדיקת מבנים שנבנו לפני השנים האלה, דאז קבעו שבית ספר יסודי ג' והחט"ב יהיו בעדיפות ראשונה לחיזוק, וזה לא אומר שהמבנים האלה עומדים להתמוטט, חשוב שהדברים יבואו בפני הציבור וההורים שהכל בסדר".

אנס חדיד יו"ר ועד הורים ישובי, אמר לנו: "זהו פרויקט חיוני וחשוב למען ביטחונם של הצוות החינוכי והתלמידים, אבל הוא נעשה בזמן לא נכון, השאלה שנשאלת, מי לא עמד בזמנים המועצה או הקבלן?, אנחנו כוועד הורים ידענו שהפרויקט יקום, אבל לא עודכנו בתחילת העבודה, אנחנו מנסים לבדוק חלופה לילדים כי כרגע לא ניתן ללמוד שמה במצב הקיים".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

10. סאמי לפני 23 ימים
יש מנהל؟
9. תושב הכפר לפני 29 ימים
דליה
8. בחורה לפני 29 ימים
מועצה פועלת כמו גנבים
7. סלימאן לפני 29 ימים
בושה למועצה ולעומד בראשה
6. אבא לפני 30 ימים
לסגור את בית הספר ולשלוח את התלמידים לעיר אחרת
5. שושו לפני 30 ימים
בית ספר מעפין בלי שום קשר לבניין
4. חיזוק מבנה חשוב ללא ידיעת וועד ההורים זלזול לפני 30 ימים
חבר וועד ישובי
3. דלאוי לפני 30 ימים
זה לא סוד שמי שעושה את זה אנשי דליה
2. דליה לפני 30 ימים
פינוי
1. מן הישוב לפני 30 ימים
לא פלא

מומלצים