מוסדות חדשים של רשת פרח לחינוך מיוחד

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב, ייפתחו מוסדות חדשים של רשת פרח לחינוך מיוחד במוקדים רבים ברחבי בארץ, ויתנו מענה רחב לילדי החינוך המיוחד ממגוון סוגי הלקויות ומכלל המגזרים

25.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מוסדות חדשים של רשת פרח לחינוך מיוחד

להמחשה

 

שנת הלימודים הקרובה תהיה שונה וטובה עבור ילדי החינוך המיוחד ברחבי הארץ. השנה, רשת פרח לחינוך מיוחד פותחת קמפוסים חדשים שיכללו מעונות וגנים שיקומיים, רב נכותיים ומעונות וגני תקשורת לילדים על הספקטרום האוטיסטי בשישה מוקדים חדשים ברחבי הארץ, ביניהם: תל אביב, ראש העין, טבריה, חריש, ברוכין וביתר עילית. המוסדות שיפתחו בתחילת השנה, יתנו מענה לילדים עם מגוון רחב של לקויות וצרכים מיוחדים, ולראשונה יהיו במקומות זמינים וקרובים לרבים שעד כה, נאלצו לנסוע למקומות מרוחקים בשביל מסגרות מתאימות.

 

פרח הינה רשת חינוכית המפעילה למעלה מ-20 שנה עשרות מסגרות חינוך מיוחדות בפריסה ארצית, בשיתוף הרשויות המקומיות, קופות החולים ומשרדי החינוך והרווחה והביטוח הלאומי. לפני הכול, המוסדות של פרח הם מוסדות חינוכיים בהם יש סדר יום ופעילויות חינוכיות שונות ומגוונות, אך כוללים גם תמיכה נרחבת של צוות טיפולי ופרא רפואי .

 

הקמפוסים החדשים של פרח כוללים מעונות וגני תקשורת, שיקום, שפה, עיכוב התפתחותי, מוגבלות שכלית התפתחותית (מש"ה) ועוד. כמו כן, חלק מהקמפוסים של פרח כוללים בריכות הידרותרפית וחדרי טיפול חדשניים כמו חדר סנוזלן וחללים טיפוליים נוספים המסייעים בשיקום ובטיפול איכותי לכל ילד לפי צרכיו.

 

לאור עליית התחלואה בקורונה וחוסר הוודאות לגבי פתיחת שנת הלימודים הקרבה, ההתרחבות של רשת פרח ברחבי הארץ תאפשר לילדי החינוך המיוחד והוריהם יציבות וודאות שכל כך נדרשות כיום. זאת לאחר שבשנה האחרונה הוחרגו מסגרות החינוך המיוחד ועבדו באופן כמעט מלא במשך הסגרים.

 

הידיעה שיש מקום טיפולי המעניק מעטפת חינוכית קבועה שאינה פוגעת ברצף הלמידה וההתפתחות של הילדים מקלה על ההורים ונותנת להם עוגן בתקופה מורכבת זו.

 

משה שטיין, מנכ"ל פרח רשת לחינוך מיוחד: "אנו שמחים ומתרגשים לפתוח את שנת הלימודים בצמיחה והתחדשות של מוסדות פרח במקומות בהם לא היה עד היום מענה לילדי החינוך המיוחד. רשת פרח רואה חשיבות עליונה בשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בחברה ובקהילה ובמתן טיפול אישי, מקצועי וחדשני שיביא להתפתחותם המיטיבית. אנו מאחלים שנת לימודים טובה ופורייה לכל ילדי פרח, ההורים והצוותים המסורים."

 

 

תגובות

מומלצים