מחזמר לבכות ולצחוק במכללה הערבית לחינוך

הצגה שכתב מגיד אבו רוכן ז"ל, וביים מנהל המכון הערבי לתיאטרון ומשחק במכללה הערבית סאלח עזאם, ההצגה מתארת את המצב בכפר הערבי וסבל החלשים בחברה, פגשנו את סאלח עזאם שדיבר על מגמה שרבים מהמגזר הערבי משתלבים בלימודי משחק ותיאטרון, סרטון

04.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מחזמר לבכות ולצחוק במכללה הערבית לחינוך

זהו פרויקט סיום של בוגרי התיאטרון והמשחק של המכללה הערבית לחינוך בחיפה, את המגמה דאג לשלב נשיא המכללה עו"ד זכי כמאל, שהביא את הטובים להוביל את מגמת המשחק והתיאטרון, ופתח את הדלת בפני הרבה סטודנטים שמגיעים מהכפר שלא כל כך משיקיע בתיאטרון או שבעצם אין לו מקום מרכזי בחברה, ללמוד תיאטרון.

ההצגה מדברת על סבלה הגדול של אימא עם הבת היפה, שמנסות לחיות בכפר אחר ועוברות צרורות של הכפשות והתנכלויות, ההצגה משכה את הקהל, בשילוב מוזיקה ושירים, ותלבושת מסורתית, השחקנים הצליחו לצייר חיוך על פני הקהל שהגיע להצגה.

סאלח עזאם מנהל המכון הערבי לתיאטרון ומשחק במכללה הערבית, מדבר על השנה החמישית של עבודה מוצלחת עם סטודנטים במכללה הערבית לחינוך, ובעיקר על הרצון להוביל ולעבור לבמות המרכזיות, כל אחד במקום שלו.

סאלח עזאם הודה למשפחתו של כותב ההצגה, המנוח מגיד אבו רוכן. סאלח חושב שההצגה לא קיבלה את החשיפה המרכזית שלה לפני שמגיד הלך לעולמו.

מנתורה שם ההצגה, שם ערבי בעל אופי מיוחד שיש בו הרבה יופי, שם שמלא בחיים.

בהצגה לוקחים חלק, במוזיקה אכרם חדאד וסעיד סלבאק, תאורה ועיצוב איאס נטור, עיצוב דבקה יחיא אבו גומעה, עוזרת במאי נסרין סלמאן ורגדה עאיד, להקת הדבקה אלאסאייל.

השחקנים: אמיר יעקוב, באסם עוואד, גיאנה סלימאן, גליל מסאלחה, רנין סוויד, סמאהר מנסור, סוהא רביע, סילין יוסף, שורוק חגאזי סאלח, עלאא אבו רחמון, עואטף קדורה מסרי, מחמוד סויטאת, מאי מרעי.

שחקנים אורחים: אברהים ח'ריפה, ד"ר חנאן בשארה.

 

מנתורה הצגת בוגרי המכללה הערבית לחינוך חיפה

תגובות

2. חבר דם זורם לפני 2 שנים
המכללה
1. נאטור שחאדה לפני 2 שנים
כל הכבוד

מומלצים