מחזקים את הקשר עם הרשויות בצפון

שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ"ל משרדו, שמואל אבואב, כינסו מפגש משותף עם 54 ראשי הרשויות החדשים בצפון, שנבחרו במסגרת הבחירות האחרונות ואשר רואים בהם שותפים אמיתיים ומשמעותיים בקידום מערכת החינוך.

11.12.2018 מאת: פורטל הכרמל
מחזקים את הקשר עם הרשויות בצפון

המפגש, שהתקיים לצד ההקצאות התקציביות הייעודיות שמעביר המשרד לצפון, נערך במטרה לחזוק את הקשר עם הצפון ובכלל זה עם  הרשויות עצמן, אשר ראשיהן מהווים גורם מרכזי ומעצב במערכות החינוך המקומיות.

במהלך הכנס אמר שר החינוך, נפתלי בנט: "אני שר החינוך של כל ילדי ישראל, מכל המגזרים ובכל המקומות. ככזה, האחריות שלי היא שכל ילדה וילד בצפון, מחצור הגלילית ועד כעביה, מעכו ועד מרמת הגולן, יקבלו במערכת החינוך הזדמנות הוגנת להצליח ולהתפתח. אתם השותפים הבכירים במשימה החשובה הזאת, אתם אלו שמכירים את האתגרים והצרכים, איש איש ברשות שבראשה הוא עומד. יש לכם את היכולת והזכות לגעת באנשים מקרוב ולשקף לנו מה צריך לשפר ואיפה עוד להשקיע. המשימה שלכם היא קריטית, תיכנסו עם רוח רעננה והרבה אנרגיה וביחד נזניק את החינוך בכל עיר ורשות".

על תכנית "חוג לכל ילד" בצפון אמר בנט: "ילדי הצפון מקבלים היום חינוך מעולה. תכנית "חוג לכל ילד" היא דלת ושער לאלפי ילדים שיגלו את כישרונם בתחומים רבים והיא תמשיך גם השנה. בזכות התכנית, אלפי הורים בצפון יכולים להרשות לילדיהם ליהנות מפעילות איכותית אחר הצהריים במחיר סמלי. כך נראית מהפכה חברתית, ואני גאה על כך מאוד". 

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, בירך את ראשי הרשויות, וציין כי הוא  רואה בהם שותפים אמיתיים ומשמעותיים בקידום מערכת החינוך. הוא הוסיף, כי המפגש  מהווה נדבך נוסף בהידוק שיתוף הפעולה וקידומה של תכנית העבודה הלאומית. שיתוף הפעולה מוביל לאיגום משאבים ולתוצאות טובות יותר בחינוך".

ד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז הצפון, הציגה את מבנה המחוז, את ממשקי העבודה עם הרשויות ופרטה את התוכניות הקיימות על מנת לקדם את מטרות החינוך במחוז הצפון.

 

תגובות

מומלצים