מטפלות הפעוטונים נשארו ללא שכר הן מוחות

בכפרי הכרמל פאתן זאהר שמובילה את מאבק המטפלות זועקת ושואלת את האוצר ומשרד הכלכלה איך אמורות להסתדר אמהות מפרנסות יחידות,לילה בסול:"הולכים לשלם למטפלות לפני החג גם אם הכסף עוד לא הועבר מהמדינה", בדליה ועוספיה יש 40 מטפלות בלי פרנסה, הן יפגינו בשעה 12:00 ברחבת מועצת עוספיה.

11.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מטפלות הפעוטונים נשארו ללא שכר הן מוחות

 

4000 המטפלות המחנכות בביתן כ-20,000 ילדים, מוחות על העדר הסדר של פיצוי כספי עבור חודשי מרץ ואפריל, העדר פתרונות לסיכון בריאותן ואטימות משרד העבודה והרווחה והעומד בראשו למצוקת המטפלות מאז פרוץ משבר הקורונה.

משרד האוצר טירפד את האישור של ביטוח לאומי להעניק למטפלות דמי אבטלה, וגם קבלת המענק החד פעמי שהובטח להן מרשות המסים, טרם נפתחה בפניהן האפשרות להגשת בקשה לקבלו.

פאתן זאהר מטפלת ומזכירה בכוח לעובדים ומובילת המחאה של המטפלות של כפרי הכרמל:"מצבנו הכלכלי לא טוב ונשארנו בלי פרנסה, הרוב מפרנסות עיקריות במשפחה, מכללת סכנין מקור העברת כסף למטפלות ובונה את התכנית והפיקוח על המשפחתונים, משרד האוצר בהתחלת משבר הקורונה והיציאה לחופשה הביע נכונות להעביר את המטפלות לביטוח לאומי וברגע הוא חזר בו מההחלטה, כדי שהמטפלות לא יקבלו מעמד של עובד עם זכויות, כי לנו אין הגדרה של עובדות, עם ההחלטה הזו הכל נתקע באמצע והמטפלות לא קבלו שכר כלל, אלו שזכו לקבל אולי סכום של 1800 ש"ח בלבד, כרגע אנחנו נמצאות בצומת דרכים ואין לנו זכויות, אין לנו פנסיה, אין לנו שום דבר, כמו שנכנסנו אנחנו יכולות לצאת, כי אין לנו מה להפסיד עוד אם לא ימצא פתרון למטפלות".

לילה בסול אחראית על המטפלות במגזר הערבי מטעם מכללת סכנין מישובי הגולן עד ישובי הדרום, יש 820 מטפלות במגזר, לילה אומרת לפורטל הכרמל והצפון:"המטפלות צודקות במאבקן, המטפלות נשארו ללא פיצוי בתקופת משבר הקורונה, הן מקבלות סבסוד פר ילד הנמצא במשפחתון, בתקופה בה הייתה הפסקת פעילות בהוראת ממשלה, הן לא קבלו שום פיצוי, המכללה עשתה הכל כדי להעביר את בקשתם ודרישתם וזה לא עזר, המכללה לא יכולה לנטוש את המטפלות במאבקן, הן צודקות במאה אחוז, המכללה היא צינור העברת כספים בין משרד הכלכלה למטפלות, הוחלט במכללה ללכת לצעד קדימה ולשלם להן את השכר לפני החג, גם אם המדינה לא העבירה את הכספים לנו, אנו תומכים במטפלות עד הסוף".

מפרוץ המשבר המטפלות עשו כל שביכולתן כדי שמערך המשפחתונים לא יתמוטט, קיימו אינספור שיחות ושלחו מאות פניות למשרדי הממשלה ולחברי כנסת, אך נותרו ללא מענה וללא הכנסה כלל! עכשיו, הממשלה הורתה לפתוח את המשפחתונים, אך מתעלמת לחלוטין ממספר סוגיות אקוטיות.

כיצד המטפלות אמורות לפתוח את המשפחתונים ולרכוש אוכל לילדים וחומרי ניקוי לחיטוי מושלם ולהאתארגן לקבלת ילדים  בעוד לחלקן אין כסף לרכוש דברים בסיסיים ואוכל לילדיהן?.

במסגרת השביתה היום יקיימו המטפלות הפגנות בכל רחבי הארץ :

באר שבע – מול המשטרה 11:00

סכנין –מול עיריית סחנין 11:00

אשקלון- מול עיריית אשקלון 11:00

אלעד - כיכר הכניסה לעיר , 11:00

אום אל פחם- בכניסה לעיר 11:30

עוספיה- מול בית המועצה - 12:00

 

כוח לעובדים

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים