מיליון ש"ח חולקו לסטודנטים של דליה

מועצת דאלית אל כרמל הצליחה לתת ל 100 סטודנטים שלומדים באקדמיה 10 אלף ש"ח מלגה שהסטודנטים בתמורה נותנים לחברה, פגשנו את שהרזאד חסון, רפיק חלבי, פרופסור גמאל זידאן, פרופסור יצחק הרפז מעמק יזרעאל, פרופסור יחזקאל טלר מגורדון, וד"ר יובל דרור.

20.05.2019 מאת: חסין חלבי

מועצת דאלית אל כרמל

 

את הערב הנחתה ביד רמה הצעירה ועד חדיד, קהל רב לקח חלק בערב המיוחד שהתקיים במרכז תרבות בדאלית אל כרמל, בנוכחים בלטו פרופסור שיח' פאדל מנסור, מנהל מרכז תרבות אמיל חמאדה, חברי מועצה, אנשי חינוך, ומנהלת אגף החינוך במועצת דליה ד"ר חיה ילניק, מפקח משרד החינוך פטין ביראני, ואחרים רבים.

הקטע המוזיקאלי של הקנון והתוף עם הנגנים הצעירים ריעאן עיסמי וראוי שהין.

שהרזאד חסון יועצת ראש מועצת דאלית אל כרמל בתפקיד מרכזי לגיוס משאבים וניהול פרויקטים ועוד, אחת המובילות של חלוקת המלגות לסטודנטים, שיתפה אותנו בהליך הבחירה של מקבלי המלגה ותרומתם לחברה.

רפיק חלבי אמר:"אנחנו זקוקים לכמה שיותר מלומדים שנוכל להילחם בחוקים כמו חוק הלאום ואחרים, מדינת ישראל מקדשת את הלימודים וזה מאוד תורם וחשוב, אוניברסטת חיפה מבצעת מחקרים בשנה יותר מכל מוסדות האקדמיה בכל מדינות ערב".

פרופסור גמאל זידאן מדען מוחמה למחלקת הסרטן, בדבריו שיתף את הנוכחים על החוויה האישית שלו במסגרת הלימודים ובעיקר על זה שהיה צריך ללמוד כילד בראמה המרוחקת מכפרו בית גאן מאות מטרים, פרופסור גמאל אמר שאם רוצים הכל אפשרי, במיוחד שבזמן שלמד באיטליה בפרק זמן של 6 שנים, הגיע לארץ רק 3 פעמים, פרופסור גמאל אמר:"אנחנו רק בהתחלת הדרך במחקרים שלנו בכל הקשור למחלות בגוף האדם".

פרופסור יחזקאל טלר נשיא המכללה האקדמית לחינוך גורדון: "אנחנו במכללה רואים חובה להכשיר את מיטב המורות במערכת החינוך, אנחנו עושים עבודה טובה עם הסטודנטיות מהמגזר, שמשולבות בכל המקצועות".

פרופסור יצחק הרפז נשיא המכללה האקדמית עמק יזרעאל: "לומדים אצלנו סטודנטים דרוזים ויש מרצים דרוזים, היום כ 33% סטודנטים במכללה באים מהחברה הערבית, אני מזהה עלייה בקרב הבנות בחברה הערבית, שהן הולכות ללמוד ובעיקר מדעים".

ד"ר יובל דרור הפליג עם הנוכחים לידע הרב שיש על הטכנולוגיה ורשתת האינטרנט והעתיד לאן, במשך חצי שעה ריתק את כולם למציאות שבה חיים היום ומה הולך להיות קדימה, ועד כמה חשוב שנלמד כדי שנוכל להתמודד עם המכונות העתידיות שלאט לאט כובשות את כדור הארץ".

 

תגובות

2. בחורה לפני 1 שנה
צעד ענק ומעולה
1. אמיר לפני 1 שנה
איך לא שמענו שיש חלוקת מלגות

מומלצים